Forza Motorsport 6 (Xbox One) - okladka

Forza Motorsport 6 (Xbox One)

Premiera:
15 września 2015
Premiera PL:
18 września 2015
Platformy:
Gatunek:
Wyścigi
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (10)Gram (3)Ukończone (2)Kupię (3)

Opis Forza Motorsport 6 (Xbox One)
Materdea @ 14:27 13.01.2015
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 57h 20min

+ czaswięcej

Forza Motorsport 6 to kolejna odsłona słynnej serii gier wyścigowych produkowanych przez zespół Turn 10. Tytuł dostępny jest wyłącznie na konsoli Xbox One.

Forza Motorsport 6 już po raz szósty pozwala graczom zasiąść za setkami pojazdów z całego świata! Tym razem w przebudowanym trybie kariery, którego poszczególne etapy ułożone są w "porządku chronologicznym" - zaczynamy od zwykłych pojazdów użytkowych, kontynuując przez sportowe maszyny, kończąc na superszybkich bolidach. Wśród dostępnych aut znajdują się m.in. samochody firmy Ford - Ford GT, Shelby GT350 Mustang oraz F-150 Raptor. A to tylko wymienione trzy pozycje z blisko 450. W trakcie pokonywania kolejnych "fabularnych wyzwań" odblokowujemy sobie dostęp do wydarzeń specjalnych, które polegają na wielu nieszablonowych czynnościach związanych z wyścigami, jak np. zbijanie kręgli.

Blisko pół tysiąca pojazdów uzupełniane są przez 26 trasy. Każda z nich, podobnie jak w przypadku aut, została wiernie odwzorowana i pieczołowicie oddana w grze. Samochody prezentują się bardzo efektownie, a dzięki trybowi Forzavista jesteśmy w stanie uchwycić ich niemal naturalne piękno. Wszystko dzięki laserowemu skanowaniu fizycznych modeli i danych komputerowych CAD.

Rozgrywka charakteryzuje się symulacyjnym modelem jazdy, choć fani serii Need for Speed, a więc dość luzackiego i arcade'owego stylu, mają czego szukać w najnowszej Forzy. Fani zręcznościowego stylu będą mogli włączyć wszystkie asysty i tylko bawić się autkiem lub podziwiać otoczenie, zaś wielbiciele suwaków spędzą kilkanaście minut na dopasowaniu pojazdu do warunków panujących na torze.

Studio Turn 10 postanowiło zaimplementować do tej odsłony serii Forza Motorsport tryb nocy oraz deszcz. Oba "ficzery" mają odzwierciedlenie nie tylko w oprawie graficznej, ale również w faktycznej rozgrywce. Brak słońca powoduje ochłodzenie się asfaltu, a co za tym idzie - obniżenie przyczepności opon. Z kolei deszcz ma podobne właściwości, jednak kałuże, które powstały na skutek ulewy, mogą sprawić nieprzyjemną niespodziankę graczom, którzy zechcą przez nie przejechać.

Rozgrywkę dopełnia wieloosobowy wariant zabawy. Oprócz klasycznych, maksymalnie 24-osobowych wyścigów, deweloperzy postarali się również o atrakcyjny system ligowy i oglądania wybranych zawodów jako widz.

Oprawa graficzna to rozdzielczość 1080p oraz 60 klatek na sekundę. Forza Motorsport 6 wygląda niezwykle efektownie i realistycznie, zaś w połączeniu wiernie odwzorowanymi dźwiękami i silników, i odgłosów towarzyszących uczestnictwu w wyścigu, tworzy niezapomnianą atmosferę.

PEGI: Od 3 latZawiera kontrolowane rozgrywki sieciowe
Screeny z Forza Motorsport 6 (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?