The Wolf Among Us (Xbox One) - okladka

The Wolf Among Us (Xbox One)

Premiera:
04 listopada 2014
Premiera PL:
20 listopada 2014
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (2)Gram (0)Ukończone (3)Kupię (1)

Opis The Wolf Among Us (Xbox One)
Materdea @ 15:47 06.11.2014
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.

Śr. długość gry: 11h 3min

+ czaswięcej

The Wolf Among Us to kolejna przygodówka od studia Telltale Games, która tym razem jest oparta na komiksie Fables ze stajni DC Comics.

Historia rozgrywa się przed wydarzeniami znanymi z serii komiksów. Gracz wciela się w Bigby Wolfa (Wielki Zły Wilk), który został zesłany do Nowego Jorku. Jego zadaniem jest utrzymać w tajemnicy istnienie baśniowych postaci w stylu Trzech Małych Świnek. Historia została napisana przez samo studio, jednak przeszła akceptację firmy DC Comics i scenarzysty komiksu - Billa Willinghama.

Rozgrywka, podobnie jak poprzednie tytuły od Telltale Gams, oparta jest na fabule oraz eksploracji. Oprócz klasycznych elementów, które charakterystyczne są dla tego gatunku, The Wolf Among Us zawiera też sporo elementów zręcznościowych - głównie sekwencji Quick Time Event. Gra jest nieliniowa, oprócz dokonywania wyborów moralnych, które wpływają na przebieg historii, tytuł umożliwia także wykonywanie zadań w dowolnej kolejności - prezentowanemu scenariuszowi towarzyszą liczne rozgałęzienia dotyczące wyboru ścieżki.

Tytuł reprezentuje gatunek gier przygodowych, w których nasze decyzje mają wpływ na dalszy przebieg zabawy. W The Wolf Among Us pojawiają się najsłynniejsze baśniowe postacie, których historie niekoniecznie należą do miłych i przykładnych. Twórcy wyciągnęli najmroczniejsze sekrety bohaterów. Stylistyka gry jest bardzo mroczna, zaś deweloperzy nie stronili od pokazania brutalnych i krwawych scen. Oprawa graficzna to element, z którego znani są deweloperzy ze studia Telltale Gameskomiksowy filtr.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z The Wolf Among Us (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   21:29, 14.11.2016
Przed chwilą ukończyłem The Wolf Among Us, które pobrane z GwG dość długo czekało na swoją kolej na dysku konsoli. Początkowo odpaliłem "tylko na chwilę", lecz mroczny, dojrzały klimat wciągnął mnie jak bagno. Postaci może i są z baśni i bajek, ale to opowieść dla dorosłych - gorzka, pełna okrutnej prawdy o świecie i sztuce wyboru mniejszego zła. Czarodzieje z Tellttale potrafią grać na emocjach i choć powoli zaczynają korzystać z tych samych sztuczek, tutaj nadal się sprawdzają - szczególnie finał, gdzie aż się chce coś zrobić i nie bardzo można od razu. Gorąco polecam.