Batman: Arkham Knight (Xbox One) - okladka

Batman: Arkham Knight (Xbox One)

Premiera:
23 czerwca 2015
Premiera PL:
23 czerwca 2015
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (6)Gram (3)Ukończone (0)Kupię (1)

Opis Batman: Arkham Knight (Xbox One)
Materdea @ 17:37 04.03.2014
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 26h 50min

+ czaswięcej

Batman: Arkham Knight to czwarta część odświeżonej serii z "Gackiem" w roli głównej. Za produkcję odpowiada studio Rocksteady, znane doskonale z dwóch pierwszych odsłon tegoż cyklu. Wydania podjęła się oczywiście firma Warner Bros.

Gra ponownie obsadza nas w roli tytułowego Człowieka-Nietoperza, zaś akcja została umiejscowiona w powiększonym Gotham. W tej edycji deweloperzy zaimplementowali możliwość poruszania się pojazdem głównego bohatera - Batmobilem - poszerzając ulice wspomnianej metropolii. Co istotne, mamy do czynienia z typowym sandboxem, a zatem swobodnie jeździmy po ulicach, szukamy zleceń pobocznych i realizujemy zadania stanowiące fragmenty głównego wątku fabularnego.

Jeśli chodzi o historię, to Batman ponownie musi stawić czoła zagrożeniu, którym niewątpliwie są czarne charaktery znane z kart komiksów. Pojedynkujemy się ze Strachem na Wróble, Dwiema Twarzami czy też Pingwinem. Ten pierwszy rzuca wyzwanie Batmanowi, organizując ekipę super złoczyńców i zlecając im sianie spustoszenia w Gotham. Batman spróbuje powstrzymać szaleńców i uratować swoje rodzinne miasto.

Styl gry znów został oparty o charakterystyczny model walki, który jest największym "ficzerem" gier tworzonych przez Rocksteady. Protagonista potrafi więc wyprowadzać dziesiątki skomplikowanych ciosów, łącząc je w rozbudowane kombosy. Każdy cios oznacza podbijanie mnożnika punktów, a te natomiast reprezentują to, jak dobrze poszło nam w danej potyczce. Prócz bitek, w Batman: Arkham Knight zajmować się będziemy także eksploracją, rozwiązywaniem zagadek detektywistycznych oraz gromadzeniem punktów doświadczenia, które następnie zamienimy na nowe umiejętności, tudzież ekwipunek. Jak bowiem powszechnie wiadomo, siłą Batmana są przeróżne gadżety, ułatwiające nawigację po metropolii oraz obezwładnianie bandytów.

Batman: Arkham Knight działa na zaawansowanym silniku graficznym, dzięki czemu oprawa wizualna jest pełna efektów specjalnych, a w oczy rzucają się płynne animacje i ostre tekstury.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea, Dirian,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Batman: Arkham Knight (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?