Obcy: Izolacja (Xbox One) - okladka

Obcy: Izolacja (Xbox One)

Premiera:
07 października 2014
Premiera PL:
listopad 2014
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (3)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Obcy: Izolacja (Xbox One)
bigboy177 @ 12:25 08.01.2014
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Śr. długość gry: 17h 42min

+ czaswięcej

Alien: Isolation to kolejny projekt studia Creative Assembly znanego głównie za sprawą świetnych gier strategicznych, a konkretniej serii Total War. Tym razem deweloper wziął na barki survival horror, którego akcja rozgrywa się w słynnym uniwersum Obcego.

Alien: Isolation, w przeciwieństwie do poprzednich gier nawiązujących do świata obcego, nie jest strzelanką, a tytułem reprezentującym gatunek survival horrorów. Gracz wciela się w postać Amandy Ripley - córki Ellen Ripley, a zatem bohaterki pierwszej części filmowej sagi. Amanda przybywa na pokład stacji handlowej Sevastopol, celem odnalezienia czarnej skrzynki z zapisem lotu statku USCSS Nostromo. Liczy też na to, że uda jej się dowiedzieć co konkretnie stało się z jej matką.

Wydarzenia mają miejsce 15 lat po scenariuszu ukazanym w pierwszym filmowym Obcym. Amanda, podobnie jak jej matka, musi zmierzyć się z Xenomorphem. Nie posiada broni i skazana jest wyłącznie na swoje umiejętności. Przemierza zatem stację, szuka przydatnych przedmiotów oraz przekrada się niepostrzeżenie w pobliżu obcego. Właśnie to stanowi trzon rozgrywki i sprawia, że wzrasta poziom adrenaliny we krwi grającego. Ciągła niepewność swego losu oraz walka o przetrwanie.

Podczas zabawy w Alien: Isolation gracza para się craftingiem. Pozyskuje więc przedmioty, z których następnie jest w stanie zbudować inne, bardziej przydatne graty. Czasem natkniemy się też na latarkę, baterie do niej, a nawet palnik, dzięki któremu przedostaniemy się przez wcześniej zamknięte drzwi. Co ważne, cały czas do dyspozycji mamy ikoniczny sensor ruchu, za sprawą którego jesteśmy w stanie kontrolować położenie naszego nemezis - Xenomorpha.

W grze zastosowanie znajduje również system ryzyka i nagrody. Cały czas bowiem musimy analizować środowisko i rozważać co warto zrobić, gdzie warto wejść, a od jakich miejsc lepiej trzymać się z daleka. Dla osób najodważniejszych czekają jednak liczne nagrody, cenne części, porozrzucane w potencjalnie najniebezpieczniejszych miejscach stacji.

Alien: Isolation działa na zaawansowanym silniku graficznym, potrafiącym generować oprawę do złudzenia przypominającą obraz filmowy. Wszystko dzięki odpowiednim filtrom, dynamicznemu oświetleniu oraz grze świateł i cieni. Twórcy największy nacisk kładą na klimat, dlatego główna bohaterka ciągle zmienia swoje zachowanie. Przyspiesza i zwalnia jej oddech, można nawet go wstrzymać, zmienia się jej wizja itd. Całość wykorzystuje bardzo dobrze możliwości komputerów PC oraz konsol Xbox One i PlayStation 4. Projekt dostępny jest też dla posiadaczy PlayStation 3 i Xboksa 360, niemniej, w ich przypadku, oprawa jest nieco słabsza.


Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian, Materdea,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Obcy: Izolacja (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?