Dead Rising 3 (Xbox One) - okladka

Dead Rising 3 (Xbox One)

Premiera:
22 listopada 2013
Premiera PL:
05 września 2014
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (3)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Dead Rising 3 (Xbox One)
bigboy177 @ 20:53 10.06.2013
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Śr. długość gry: 9h 42min

+ czaswięcej

Dead Rising 3 to kolejna odsłona cyklu firmy Capcom, w którym pierwsze skrzypce grają wszędobylskie Zombie, a główny bohater produkcji stara się przetrwać w obliczu istotnej przewagi tegoż chodzącego ścierwa.

Protagonistą Dead Rising 3 jest młody chłopak imieniem Nick. Poznajemy go kiedy walczy o życie z nieumarłymi, a jako broń służy mu wszystko, co znajdzie. Może to być nie tylko pistolet, nóż, czy miecz, ale również pałka baseballowa, kij do golfa, a nawet kawałek deski, tudzież wazon - wszystko jest dobre żeby rozwalić łeb nieprzyjacielowi.

Akcja rozgrywa się w dziesięć lat po wydarzeniach ukazanych w Dead Rising 2. Główny bohater trafia na rozległe tereny miejskie Los Perdidos, a jego zadaniem jest znalezienie sensu w tym, co obserwuje dookoła oraz ucieczka z opanowanego przez nieumarłych miasta, zanim wojsko przypuści atak, zrównując je z ziemią. Na szczęście w swej podróży nie jest on całkowicie sam. Prócz tego, że w grze co jakiś czas natrafiamy na postaci niezależne, Dead Rising 3 oferuje także tryb współpracy, w którym maksymalnie dwie osoby, przemierzają wspólnie tereny miasta, wykonując zadania i podejmując trudne decyzje.

Co ciekawe, tryb współpracy nie został do gry wrzucony jako dodatek. Wszelkie poczynione w nim postępy przenoszone są do zabawy dla jednego gracza, a zatem misja zakończona ze znajomym, jest także zakończona w naszej osobistej sesji rozgrywki. Na szczęście decyzje nie są wykute w kamieniu. Questy można powtarzać, podejmując inne, być może lepsze, decyzje i popychając fabułę w innym kierunku.

Podstawową cechą projektu jest ogromna swoboda. Gracz nie musi się ograniczać do wykonywania głównego wątku fabularnego, może po prostu zwiedzać pełne niebezpieczeństw lokacje i poszukiwać przydatnych przedmiotów. System craftingu pozwala składać broń dosłownie z wszystkiego, a pomysłowość zapewnia przewagę nad bezmózgimi zombie.

Dead Rising 3 obsługuje technologię SmartGlass oraz Kinecta. Ta pierwsza pozwala połączyć z konsolą Xbox One smartphona albo tableta, a następnie możliwe jest otrzymywanie informacji na temat rozgrywki bezpośrednio na urządzenie mobilne. Jeden z bohaterów niezależnych może też dzwonić go gracza i wysyłać mu wiadomości sms, co zwiększa immersję i interakcję z tytułem. Tablet może też służyć jako osobiste PDA, którym dysponuje protagonista w grze.

Tytuł działa na zaawansowanym silniku graficznym, generującym przejrzystą, pełną detali oprawę wizualną. Największe wrażenie robią hordy nieumarłych, na które składają się dziesiątki pokrak.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera kontrolowane rozgrywki sieciowe
Screeny z Dead Rising 3 (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?