Dying Light (Xbox One) - okladka

Dying Light (Xbox One)

Premiera:
27 stycznia 2015
Premiera PL:
30 stycznia 2015
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (8)Gram (4)Ukończone (5)Kupię (0)

Opis Dying Light (Xbox One)
bigboy177 @ 16:35 23.05.2013
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Śr. długość gry: 42h 2min

+ czaswięcej

Dying Light to stworzona przez firmę Techland gra akcji, w której największy nacisk położono na elementy survivalu, jak również kooperację pomiędzy graczami.

Dying Light przenosi nas do świata wyniszczonego przez tajemniczą infekcję. Ludzie, którzy przetrwali są bardzo nieliczni, a większość mieszkańców naszego błękitnego globu to teraz niebezpieczne, krwiożercze kreatury, które tylko czekają na okazję by rozszarpać pozostałych przy życiu. Zabawa polega na zbieraniu zapasów, budowaniu broni, jak również eksploracji terenu. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, świat natomiast jest w pełni otwarty, pozwalając na zwiedzanie wszystkich jego zakamarków.

Jako że mamy do czynienia z survival horrorem, najważniejsze jest pozostanie przy życiu. Będzie to niezwykle trudne kiedy zapadnie noc, albowiem zainfekowani będą wówczas znacznie niebezpieczniejsi. Przejdą bowiem transformację, zamieniając się w prawdziwie krwiożercze bestie. Na szczęście nie jesteśmy w tej sytuacji bezbronni. Po pierwsze możemy się poruszać w stylu parkour, przemierzając każde, nawet najbardziej niedostępne tereny. Po drugie, ze znalezionych przedmiotów zbudujemy broń, którą następnie wykorzystamy do eliminowania zarażonych. Po trzecie, tytuł stawia na współpracę, oferując model rozgrywki wieloosobowej, w którym kilka osób łączy się razem w osiągnięciu wspólnego celu.

W Dying Light, prócz broni białej, znajdziemy też broń palną, taką jak pistolety, karabiny oraz strzelby. W miarę potrzeby będzie się też można posłużyć nożami do rzucania i wieloma innymi przedmiotami - wszystko, co znajdziemy, można wykorzystać w celach obronnych, wystarczy się po prostu wykazać pomysłowością. Co ważne, pośród czterech dostępnych w grze bohaterów, każdy dysponuje innymi umiejętnościami oraz wyposażeniem, oferując odmienne doznania w zależności od tego, kim aktualnie gramy.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera sceny wywołujące strach
Screeny z Dying Light (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?