Tales of Kenzera: ZAU (Xbox X/S) - okladka

Tales of Kenzera: ZAU (Xbox X/S)

Premiera:
23 kwietnia 2024
Premiera PL:
23 kwietnia 2024
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa / Akcja
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Tales of Kenzera: ZAU (Xbox X/S)
Kawira @ 08:32 08.02.2024
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Tales of Kenzera: ZAU to gra zręcznościowo-platformowa o charakterze metroidvania z wojowniczym szamanem w roli głównej, w którego dubbing zaangażowany został Abubakar Salim - znany za sprawą roli Bayeka z Assassin's Creed: Origins oraz gry w serialu Wychowane Przez Wilki. Za projekt odpowiada debiutancki zespół Surgeont Studios.

Fabuła Tales of Kenzera: ZAU opowiada o pogrążonym w żałobie chłopcu, który zaczyna czytać baśń Bantu napisaną przez zmarłego ojca. Po zawarciu paktu z bogiem śmierci, aby sprowadzić swojego Babę z ciemności, ruszamy do krainy Kenzery jako tytułowy ZAU - młody szaman - by zmierzyć się z trzema, dziwnie znajomymi istotami. Podróż jest jednak długa i wypełniona duszami wielu zmarłych.

Rozgrywka Tales of Kenzera: ZAU została zrealizowana w konwencji platformówki 2.5D (poziomy są dwuwymiarowe, zaś modele postaci wykonane w pełnym trójwymiarze), w której niebagatelną rolę grają elementy zręcznościowe. Akcję obserwujemy z boku ekranu (side-scroll), a naszym zadaniem jest przemierzanie baśniowych lokacji inspirowanych historiami Bantu walcząc przy tym z gęsto pojawiającymi się przeciwnikami. Pomagają nam w tym w tym dwie maski - słońca oraz księżyca. Każda z nich charakteryzuje się innymi atakami i płynne przełączanie między nimi pozwala wyprowadzać potężne kombinacje ciosów. Podczas naszej przygody zwiedzamy trzy biomy: las, pustkowia oraz krainę umarłych, a na koniec każdej z nich czeka walka z bossem. Regularnie odkrywamy także nowe moce pozwalające powrócić do niedostępnych wcześniej lokacji (element charakterystyczny dla gatunku metroidvanii).

Screeny z Tales of Kenzera: ZAU (Xbox X/S)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?