Sifu (Xbox X/S) - okladka

Sifu (Xbox X/S)

Premiera:
28 marca 2023
Premiera PL:
28 marca 2023
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Zręcznościowa
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Sifu (Xbox X/S)
Materdea @ 15:04 04.03.2023
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Sifu to gra akcji w konwencji kung-fu, łącząca elementy produkcji z gatunku soulslike oraz roguelite. Za jej stworzenie odpowiedzialne jest studio Sloclap.

Fabuła Sifu opowiada historię dziecka, któremu za młodu zamordowano rodzinę. Chcąc się zemścić na sprawcach tej zbrodni, poświęca się kilkuletnim treningom arkan kung-fu, by w końcu stawić czoła demonom przeszłości. Na wypełnienie swojej misji z kolei ma zaledwie jeden dzień oraz niezliczone żywoty, które mogą go powstrzymać od wypełnienia misji.

Pod względem rozgrywki dynamiczny beat-em up z zapożyczeniami z Sekiro: Shadows Die Twice oraz gier roguelite. Podstawowym elementem walki jest umiejętne stosowanie kombosów, uników oraz parowania. Wzorem wspomnianej gry From Software, mamy tu paski postawy, których wypełnienia wystawia wrogów na atak kończący i vice versa dla protagonisty. W trakcie starć możemy skorzystać z elementów środowiska oraz broni białej tj. butelek, kijów, rur czy maczet.

Śmierć jest w Sifu jednym z kluczowych elementów. Gdy protagonista umrze, mamy możliwość odrodzenia się w tym samym miejscu, w którym polegliśmy. Przed tym możemy natomiast zakupić nowe umiejętności. Warto zauważyć, że wszelkie postępy oraz rozwój bohatera będą zapisywane tylko jeśli będziemy kontynuować rozgrywkę bez poddawania się. Wraz z upływem lat mamy bowiem więcej umiejętności oraz bijemy mocniej, ale ubywa nam także życia, a dotarcie do pewnego wieku jest granicą, po której nie ma możliwości odrodzenia. Możliwy jest restart poziomu, ale skutkować on będzie wyczyszczeniem naszego drzewka rozwoju.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?