Anno 1800 (Xbox X/S) - okladka

Anno 1800 (Xbox X/S)

Premiera:
26 marca 2023
Premiera PL:
26 marca 2023
Platformy:
Gatunek:
Ekonomiczna / Strategiczna
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Anno 1800 (Xbox X/S)
Materdea @ 21:54 17.01.2023
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Anno 1800 to kolejna odsłon jednej z najpopularniejszych strategii ekonomicznych, która ma za sobą wieloletnią tradycję. Po futurystycznej odmianie w postaci Anno 2205, włodarze firmy Ubisoft oraz producenci ze studia Blue Byte ponownie powracają do realiów historycznych - tym razem do tytułowego roku 1800.

Rozgrywka w Anno 1800 skupia się na zarządzaniu miastem z prostymi elementami dyplomacji. Jako burmistrz niewielkiej osady i grupki mieszkańców w pierwszej kolejności musimy dokładnie rozplanować układ budynków, by zachodzące procesy były jak najbardziej płynne, później zaś stawiać czoła takim dylematom jak m.in. wysokość podatków.

Podobnie jak w poprzednich częściach, również w tej należy dbać o dwa podstawowe czynniki - szczęście mieszkańców oraz stały przypływ wymaganych surowców do ekspansji i funkcjonowania metropolii. Bardzo często jedno idzie w parze z drugim, a wraz z rozbudową osady potrzeby stają się coraz trudniejsze do sprostania. Braki można uzupełnić handlując z innymi frakcjami, ale nie raz przyjdzie też walczyć z nimi w brutalnej wojnie ekonomicznej.

Dużo zmian Anno 1800 poświęcono warstwie wizualnej, skupiając się na ukazywaniu procesów produkcyjnym wyróżniających się dla epoki przemysłowej. Animacje oddają faktyczne czynności charakterystyczne dla hut, farm, a także portów morskich, co nie tylko umila czas spędzony w grze, lecz także pokazuje jak wyglądała praca w tamtych czasach.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?