Diablo IV (Xbox X/S) - okladka

Diablo IV (Xbox X/S)

Premiera:
06 czerwca 2023
Premiera PL:
06 czerwca 2023
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
- napisy
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (2)Kupię (0)

Opis Diablo IV (Xbox X/S)
Materdea @ 19:31 09.12.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 47h 31min

+ czaswięcej

Diablo IV to kolejna odsłona popularnej serii gier utrzymanych w konwencji dark fantasy, a gatunku hack & slash, od studia Blizzard Entertainment.

Akcja gry ma miejsce wiele lat po wydarzeniach, jakie zwieńczyły fabułę Diablo III. Świat próbuje dojść do siebie po wyrżnięciu milionów ludzi przez przedstawicieli Wysokiego Nieba i Płonącego Piekła. Historia opowie o powstaniu ludzkości, która według legend zrodziła się ze związku anioła i demona. Ich dzieckiem był człowiek, który następnie stworzył wioski, a te przeistoczyły się w miasta i powstało Sanktuarium.

Niestety na krainę spadła fala chaosu poprzez pojawienie się w niej demonów. Pobożni mieszkańcy pogrążyli się w modlitwie do bogów, inni postawili na okultyzm, propagowany przez Lilith, córkę potężnego demona Mefista, którego pokonaliśmy w Diablo II. Niezależnie od celu modlitw, żadne z nich nie zostają wysłuchane i sytuacja nie ulega poprawie. Panuje ogromny mrok, któremu tylko nieliczni są w stanie się przeciwstawić.

Diablo IV oddaje do naszej dyspozycji trzech grywalnych bohaterów - barbarzyńcę, czarodziejkę oraz druida. Barbarzyńca odznacza się niesamowitą siłą. Mistrzowsko wykorzystuje w walce cały swój arsenał, w którym znajdzie się broń na każdą okazję. Sieje popłoch wśród wrogów straszliwymi okrzykami wojennymi, a potężne tąpnięcia pozwalają mu zatrząść ziemią i odepchnąć napierające hordy. Czarodziejka dowolnie manipuluje żywiołami, aby zapewnić sobie zwycięstwo w walce. Ciska zabójczymi błyskawicami, nabija wrogów na poszarpane lodowe kolce i przywołuje deszcz płonących meteorytów. Ostatni z nich, Zmiennokształtny druid, potrafi przemieniać się w dzikie bestie, płynnie przybierając formy olbrzymiego niedźwiedzia czy zaciekłego wilkołaka, aby walczyć u boku leśnych stworzeń. Potęga ziemi, wiatru i burzy jest na jego skinienie, dzięki czemu może uwalniać pełnię niszczycielskiej mocy gniewu natury.

Rozgrywka w Diablo IV to klasyczny hack'n'slash z elementami gry akcji. Przemierzamy kolejne, różnorodne krainy i wyżynamy wrogów. Po drodze zbieramy przedmioty i ulepszamy postać, rozdając punkty zdolności i inwestując w nowe talenty. Kolejne lokacje są generowane losowo, gwarantując niepowtarzalną rozgrywkę - nawet przy wielokrotnym podejściu.

Diablo IV oferuje zarówno możliwość przejścia kampanii samodzielnie jak i w trybie internetowej kooperacji.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Diablo IV (Xbox X/S)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?