Deathloop (Xbox X/S) - okladka

Deathloop (Xbox X/S)

Premiera:
20 września 2022
Premiera PL:
20 września 2022
Platformy:
Gatunek:
Strzelanka
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Deathloop (Xbox X/S)
Materdea @ 20:21 16.09.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 23h 0min

+ czaswięcej

Deathloop to pierwszoosobowa gra akcji z silnymi elementami skradanki oraz strzelanki, która przenosi gracza na pogrążoną w anarchii wyspę Blackreef, gdzie trwają niekończące się zmagania pary niezwykłych zabójców. Za projekt odpowiada oddział studia Arkane ulokowany w Lyon, znani z takich produkcji jak Prey czy Wolfenstein: Youngblood.

Fabuła Deathloop opowiada historię pary zabójców: Colta Vahna i Julianny Blake. Przenosimy się do alternatywnej rzeczywistości roku 1963. Z nieznanych przyczyn postacie utknęły na pogrążonej w anarchii wyspie Blackreef. Dodatkowy problem stanowi fakt, że pętla, w której się znajdują, uniemożliwia im śmierć. Spośród całej gamy dziwnych i poprzebieranych sylwetek uczestniczących w, wydawałoby się, normalnym życiu, tylko Colt i Julianna pamiętają, co działo w poprzednich życiach, co czyni ich na tle mieszkańców wyjątkowymi. Zadaniem gracza wcielającego się w Colta jest rywalizacja ze swoją antagonistką, ale także dotarcie do sedna sprawy nieszczęsnej pętli i przerwanie jej, by móc opuścić to dziwne miejsce.

Rozgrywka Deathloop przypomina to, co do tej pory oferowało graczom studio Arkane. Akcję obserwujemy z pierwszoosobowej perspektywy. Świat Blackreef jest półotwarty i nieliniowy; mimo iż kolejne cele występują w pewnej kolejności, to tereny, na których operujemy w ramach danego zadania są na tyle duże, że pozwala to na dowolny sposób w podejściu do zabijania. Gracz z każdą śmiercią uczy się nowych rzeczy oraz zdobywa kolejne informacje na temat swojego celu. Kolejne pętle pozwalają na dotarcie do niedostępnych na pozór wcześniej miejsc oraz wyłuskiwania informacji np. z rozmów strażników.

Na wyposażeniu Colta znajdziemy całą gamę rozmaitych rodzajów broni palnej (pistolety, karabiny wyborowe, maszynowe, shotguny) oraz umiejętności specjalnych. Bohater wraz z postępami rozwija się, co pozwala graczowi na wybór nowych skilii na jednym z kilku drzewek umiejętności.

Deathloop oferuje kampanię dla pojedynczego gracza, jednak wprowadza też asynchroniczny multiplayer - jeśli tylko na to pozwolimy, wtedy do naszej sesji może dołączyć inny gracz, który wcieli się w postać Julianny. W innym przypadku będzie ona kontrolowana przez sztuczną inteligencję.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosMaterdea   @   11:58, 18.09.2022
W końcu! Osobiście bałem się, że ekskluzywność potrwa nieco dłużej, ale na szczęście tak się nie stało. Uśmiech