Forza Horizon 5 (Xbox X/S) - okladka

Forza Horizon 5 (Xbox X/S)

Premiera:
09 listopada 2021
Premiera PL:
09 listopada 2021
Platformy:
Gatunek:
Wyścigi
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Forza Horizon 5 (Xbox X/S)
Materdea @ 13:20 14.06.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 65h 6min

+ czaswięcej

Forza Horizon 5 to kolejna odsłona popularnej serii gier wyścigowych od firmy Microsoft i studia Playground Games, która wyewoluowała ze spin-offu pełnoprawnej marki Forza Motorsport. Tym razem akcja tytułowego festiwalu Horizon zabierze nas do Ameryki Północnej, na terytorium Meksyku.

Forza Horizon 5 pozwala graczom na wybranie jednego z setek dostępnych w grze pojazdów i przemieszczanie się po otwartym świecie, który wzorowany jest geograficznie i kulturowo na Meksyku. Do dyspozycji dostajemy nie tylko sportowe i najszybsze auta, ale również wiele innych rodzajów: od zwykłych volkswagenów, przez różnego typu buggy do jazdy po wybojach, kończąc na takich dedykowanym gymkhanie czy też szutrowych mistrzostwach.

W grze oprócz swobodnego zwiedzania całej mapy mamy szereg trybów. Począwszy od fabularyzowanych Ekspedycji, które pozwalają na poznanie najciekawszych zabytków / miejsc w wirtualnym Meksyku, przez bezpośrednią rywalizację z żywymi graczami podróżującymi razem z nami, kończąc na Eliminatorze - specjalnej wariacji battle royale.

Tak jak w Forzie Horizon 4, "piątka" oferuje zmieniające się co jakiś czas pory roku. Podobnie jak Anglia, państwo w Ameryce Północnej jest pełne różnorodności. Zwiedzamy zarówno tropikalne lasy jak i zbocza wulkanu, a także ślizgamy się po zaśnieżonym szutrze na obrębach niewielkiej wioski, wjeżdżając przy okazji do nieco większych miejscowości i driftując między gęstymi zabudowaniami.

PEGI: Od 3 lat
Screeny z Forza Horizon 5 (Xbox X/S)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?