The Sinking City (Xbox X/S) - okladka

The Sinking City (Xbox X/S)

Premiera:
28 kwietnia 2021
Premiera PL:
28 kwietnia 2021
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa / Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis The Sinking City (Xbox X/S)
Materdea @ 14:01 29.04.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.

Śr. długość gry: 20h 32min

+ czaswięcej

The Sinking City to przygodowa gra akcji utrzymana w klimatach detektywistycznych, oparta na twórczości H.P. Lovecrafta. Za jej opracowanie odpowiada studio Frogwares, odpowiedzialne wcześniej m.in. za gry z Sherlockiem Holmesem w roli głównej, w tym za odświeżenie cyklu w postaci części o podtytułach Zbrodnia i kara oraz The Devil's Doughter.

Akcja The Sinking City została osadzona w latach 20. ubiegłego stulecia. Miejscem wydarzeń jest miasteczko New England, w Oakmont Massachusetts. Tereny metropolii zostały całkowicie zalane, a przyczyny tego wydarzenia zostają niewyjaśnione. Ich przyczyną są najpewniej siły nadprzyrodzone. Na domiar złego, mieszkańców zaczyna ogarniać szaleństwo. Bohater musi więc czym prędzej zbadać całą sprawę i odkryć prawdę, zanim on sam także postrada zmysły. Wcielamy się w postać prywatnego detektywa, który musi dotrzeć do prawdy - jaka by ona nie była.

Rozgrykwa The Sinking City przede wszystkim toczy się w otwartym świecie, co niejako przełamuje typowy dla przygodówek podział na lokacje i oferuje niejako nieliniowy wątek. Deweloperzy wykorzystali szereg rozwiązań z dotychczasowych odsłon z serii Sherlock Holmes, odkładając na bok elementy takie jak np. zbieranie losowych przedmiotów do ekwipunku na rzecz stricte detektywistycznego dochodzenia. Podczas podróży niezbędne jest przeszukiwanie kolejnych lokacji, szukanie wskazówek oraz rozwiązywanie zagadek logicznych. Tytuł charakteryzuje się również niezwykle ciężkim i dojrzałym klimatem.

PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z The Sinking City (Xbox X/S)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?