Chorus (Xbox X/S) - okladka

Chorus (Xbox X/S)

Premiera:
03 grudnia 2021
Premiera PL:
03 grudnia 2021
Platformy:
Gatunek:
Strzelanka
Język:
- napisy
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (1)

Opis Chorus (Xbox X/S)
Kawira @ 09:37 18.05.2020
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 18h 30min

+ czaswięcej

Chorus to futurystyczna strzelanka stworzona przez studio Fishlabs.

Chorus osadza akcję w klimatach science-fiction oraz oferuje dwójkę bohaterów. Pierwszym nich jest Nara, pilotka inteligentnego myśliwca, mająca za sobą "przeszłość", która próbuje ją dogonić - o była czempionka mrocznego kultu zwanego Kręgiem. Drugim zaś jest Opuszczony - wspomniany myśliwiec, posiadający pierwiastek ludzki odpowiadający za czucie i rozumienie.

Rozgrywka Chorus czerpie garściami z takich gier jak Everspace. Podczas zabawy możemy odpalać zarówno uzbrojenie jak i magiczne umiejętności pokroju teleportacji czy telekinezy. Walki charakteryzują się bardzo wysokim tempem akcji - wśród antagonistów dominują inne statki kosmiczne. Od niewielkich, szybkich myśliwców, przez pancerniki, po kosmitów.

Screeny z Chorus (Xbox X/S)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosguy_fawkes   @   22:21, 28.10.2022
Chorusa łyknąłem w 23h, choć wydawało mi się, że to będzie pierdółka na maksymalnie połowę tego czasu. Totalnie zaskoczyło mnie, ile frajdy daje to kosmiczne latadełko - co prawda nie wszystko jest dopracowane (np. specyficzny manewr dryfu, czyli swego rodzaju wpadania w bezwładność, a misje poboczne z czasem zaczynają się mocno powtarzać - te losowe potyczki w późniejszej fazie gry interesują równie mocno, co generowane w locie zadania poboczne w AC Odyssey), ale wymiana ognia w próżni ma swój urok.

Duża w tym zasługa klimatu, budowanego przez walkę z tajemniczym Kultem, którego członkinią była niegdyś główna bohaterka - jej wewnętrzne refleksje mocno przywodzą na myśl rozkminy Senuy, a całość ma posmak Kronik Riddicka, Gry Endera oraz analogicznego motywu sekty pochłaniającej kolejne układy z growych Guardians of The Galaxy. Czuć nieduży budżet, ale jednocześnie widać, że autorom udało się go przekuć coś może nie wybitnego, ale z pewnością interesującego.