Destiny 2 (Xbox X/S) - okladka

Destiny 2 (Xbox X/S)

Premiera:
08 grudnia 2020
Premiera PL:
08 grudnia 2020
Platformy:
Gatunek:
Strzelanka
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Destiny 2 (Xbox X/S)
Kawira @ 08:56 15.05.2020
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 29h 37min

+ czaswięcej

Destiny 2 to kontynuacja wydanego w 2014 MMOFPS-a łączącego element cRPG - Destiny. Podobnie jak w przypadku oryginału, również tym razem za projekt odpowiedzialne jest studio Bungie - ojcowie marki Halo.


1 października Destiny 2 wraz z premierą dodatku Shadowkeep (Twierdza Cienia) przeszło na model free to play - tytuł stał się darmowy dla wszystkich, posiada wyłącznie wewnętrzne mikrotransakcje!


Rozgrywka w Destiny 2 stawia na sprawdzone rozwiązania z części pierwszej oraz oficjalnego rozszerzenia z 2015 roku - The Taken King. Fabuła kontynuuje wydarzenia z "jedynki" i skupia się na ostatnim wolnym mieście ludzkości, które zostało zdobyte przez Czerwony Legion. Pozostali przy życiu Strażnicy muszą połączyć swe siły, aby odzyskać utracony dom.

Niestety sytuacja komplikuje się kiedy Czerwony Legion pęta Wędrowca - tajemniczą kulę, która przybywa na ziemię, zapoczątkowując niesamowity rozwój rasy ludzkiej. Strażnicy tracą światło, a ich zadaniem jest oczywiście jego odzyskanie i pozbycie się oprawców. W tej roli Kombinat oraz Dominus Ghaul.

Destiny 2 oferuje bardziej rozbudowany wątek fabularny niż jedynka, choć zabawa nadal stawia przede wszystkim na potyczki wieloosobowe. Te zrealizowano na dwa sposoby. Po pierwsze, mamy Tygiel - specjalną arenę, na której toczone są boje PvP (gracz kontra gracz). Po drugie, jest mnóstwo różnych modeli zabawy nastawionych na współpracę. W tym drugim przypadku przodują raidy - niebywale wymagające misje, w ramach których 6 osób stawia czoła groźnemu przeciwnikowi.

Jako że gra korzysta z dorobku gatunku cRPG, do dyspozycji grającego oddano system rozwoju strażnika. Zależny jest on od wybranej klasy, a potem subklasy. Definiują one dostępne zdolności oraz definiują rolę w drużynie. Każdy ma bowiem konkretne zadanie, a współpraca stanowi klucz do sukcesu.

Destiny 2 działa na silniku graficznym, opracowanym przez studio Bungie. Dzięki niemu deweloperzy przygotowali zaawansowaną oprawę wizualną, wykorzystującą możliwości konsol PlayStation 4 i Xbox One, a także komputerów osobistych.

PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera treści związane z hazardem
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?