Call Of Duty 2: Big Red One (XBOX) - okladka

Call Of Duty 2: Big Red One (XBOX)

Premiera:
18 listopada 2005
Premiera PL:
25 listopada 2005
Platformy:
Gatunek:
Strzelanka
Język:
Angielski
Producent:
Wydawca:
Strona:

ObserwujMam (6)Gram (6)Ukończone (2)Kupię (2)

Opis Call Of Duty 2: Big Red One (XBOX)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 8h 38min

+ czaswięcej

Nowa gra z serii Call of Duty wyłącznie na konsole. Po raz pierwszy w całej serii, śledzisz przez cały czas poczynania jednego, głównego bohatera - członka 16 Dywizjonu kompanii Fox, zwanego Big Red One.

Losami naszego bohatera kierujemy w takich państwach jak: Liban, Tunezji, Francja, Włochy, Belgia – zmierzając pomału w kierunku Niemiec. Co prawda wszystkie postaci w tej grze są fikcyjne, ale sam 16 Dywizjon oraz bitwy w jakich brał udział są jak najbardziej autentyczne.

Niemal przez cały czas walczysz ramię w ramie ze swoim oddziałem, z którym cały czas współpracujesz – bardzo rzadko zdarzają się całkowicie samotne misje.

Przeciwnik nie jest łatwym celem, musisz więc stosować taktykę, jaka pozwoli w danym momencie przechytrzyć i pokonać go.

W przeciwieństwie do pierwszej konsolowej gry w tej serii, Call of Duty: Finest Hour, w Big Red One zastosowano ulepszoną sztuczną inteligencję, bardzo zbliżona do tej z wersji na PC. Celem twórców było wzbogacenie możliwości działania – i to po obu stronach. Wszyscy żołnierze sterowani przez AI potrafią teraz znacznie lepiej wykorzystywać właściwości terenu i szybko podejmować taktyczne decyzje zależne od niego (techniki kamuflażu, rozbudowane manewry itd.).

Efekty dźwiękowe sprawiają, że mamy wrażenie jak byśmy naprawdę brali udział w bitwie. Dzięki prawdziwym odgłosom walki będziesz czuć się co najmniej jak w kinie, a Twoi sąsiedzi nie będą spać po nocach... Granice pomiędzy grą, a rzeczywistością zacierają się coraz bardziej. Dzięki genialnym efektom wizualnym możemy ujrzeć prawdziwe emocje, odzwierciedlone mimiką twarzy postaci.

CoD2: Big Red One jest efektem pracy dwóch zespołów deweloperskich – Treyarch (wiele konsolowych tytułół, m.in. z serii Spider-Man) oraz Grey Matter (Return to Castle Wolfenstein, Kingpin: Life of Crime, Call of Duty: United Offensive). I właśnie dzięki głównie tej drugiej firmie, CoD 2: Big Red One jest kontynnacją pomysłów nie tylko z konsolowej CoD: Final Hour, ale również dodatku do komputerowej wersji gry - CoD: United Offensive.

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Call Of Duty 2: Big Red One (XBOX)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?