Capcom Vs. SNK 2 Mark of the Millenium 2001 (XBOX) - okladka

Capcom Vs. SNK 2 Mark of the Millenium 2001 (XBOX)

Premiera:
11 lutego 2003
Premiera PL:
brak danych
Platformy:
Gatunek:
Bijatyka
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:
brak danych

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Capcom Vs. SNK 2 Mark of the Millenium 2001 (XBOX)
denilson @ 12:07 22.01.2018
Denis "denilson" Stangierski

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Capcom vs. SNK 2001 to kontynuacja oryginalnego w swoim czasie połączenia różnych światów (crossover) – wojowników Capcomu i SNK. Pierwotnie wydane na automatach w Japonii w 2001 roku, jeszcze w tym samym roku doczekało się konwersji na domowe systemy – SEGA Dreamcast (tylko w Japonii) i PlayStation 2 (wszystkie regiony). W 2002 roku pojawiła się wersja dla Nintendo GameCube, a w 2003 roku dla pierwszego XBOX'a. Te dwie edycje są okraszone dopiskiem EO. Gra stanowi rozwinięcie idei, jakie programiści stworzyli w pierwszej części i jest obecnie uznawana za klasyczny przykład arcadowej bijatyki 2D.

Do dyspozycji graczy twórcy udostępnili zawrotną liczbę 44 wojowników z obozu Capcom (głównie z serii Street Fighter) i SNK ( The King of Fighters, Psycho Soldier, Fatal Fury, Art Of Fightning), co w połączeniu z systemem GROOVES (style walki) daje setki kombinacji i każda walka jest zupełnie nowym doświadczeniem. W trakcie potyczki wypełniany jest pasek GROOVE, który po napełnieniu pozwala na wykonanie ciosów specjalnych lub czasowe zmiany w atrybutach postaci.

Gra oferuje kilka trybów rozgrywki:

  • Arcade mode – klasyczny tryb dla każdej bijatyki, który tu dzieli się na trzy podkategorie (Ratio Match, 3 on 3 Match, Single Match).
  • Survival Mode – gracz musi przeżyć jak najwięcej przeciwników - również klasyka z automatów.
  • Versus Mode – pojedynki toczone ze znajomym na jednej kanapie. Do wyboru są walki po trzech wojowników na gracza lub klasyczne jeden na jeden.
  • Trening – bardzo ważny tryb treningowy, ponieważ tytuł jest wymagający i warto poświęcić trochę czasu na poznanie postaci. Naukę ułatwia instrukcja, gdyż zawiera pełne spisy ciosów dla każdej z postaci.

Capcom Vs. SNK 2 to solidnie zrealizowana produkcja, która została ciepło przyjęta przez recenzentów, a w japońskie Famitsu dało ocenę 35/40, co plasuje ją jako grę bardzo dobrą. Pomimo lat od premiery, grafika sprite’owa nadal prezentuje się wyśmienicie. Rozgrywka jest płynna, dynamiczna i wymagająca.

PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?