Halo: Combat Evolved (XBOX) - okladka

Halo: Combat Evolved (XBOX)

Premiera:
15 listopada 2001
Premiera PL:
03 listopada 2006
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (14)Gram (1)Ukończone (6)Kupię (3)

Opis Halo: Combat Evolved (XBOX)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 8h 4min

+ czaswięcej

Halo: Combat Evolved to pierwsza gra z serii kultowych FPS-ów, opowiadająca o losach bohatera ludzkości, Master Chiefa, i jego walce z przeważającymi siłami obcych.

Fabuła produkcji została osadzona w dalekiej przyszłości i opowiada o wyniszczającej wojnie między ludźmi, a rasą Covenant. Szansą na wyzwolenie dla podupadającej armii ludzi jest Master Chief - świetnie wyszkolony żołnierz, którego obecność pozwala na odwrócenie losów niemal dowolnej bitwy. I właśnie w niego przyjdzie nam się wcielić.

W grze czeka na nas w sumie blisko 10 godzin wciągającej i zróżnicowanej rozgrywki na najwyższym poziomie. Jest także spora liczba zróżnicowanych broni, jak chociażby shootgun, karabin snajperski, karabin szturmowy, wyrzutna rakiet, pistolet Magnum, pistolet plazmowy, iglak, miecz energetyczny i inne. Na deser zasiądziemy za sterami wielu ciekawych pojazdów, w których in plus wyróżnia się pojazd piechoty Guziec oraz potężny czołg Skorpion.

Cechą charakterystyczną produkcji jest kapitalny multiplayer, który zrewolucjonizował gatunek, sprawiając, że multi stało się znacznie popularniejsze o trybu dla jednego gracza.

Halo: Combat Evolved początkowo została wydana na konsolę Xbox, a 2 lata później z powodzeniem zadebiutowała na komputerach PC i Mac.

Halo: Combat Evolved świetnie wypada także pod względem technicznym - grafika, mimo że dość kolorowa, nie odrzuca, a dzięki zastosowaniu ciekawych sztuczek i filtrów, jest ponadczasowa. Muzyka zaś to klasa sama w sobie - można się pokusić, że jest to jeden z najlepszych sundtracków w historii.


Wkład w encyklopedię mieli:   bat2008kam,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Halo: Combat Evolved (XBOX)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRepcor123   @   16:16, 19.11.2013
Miałem tą grę na oryginalnego Xbox'a i grało się świetnie. Uwielbiam takie FPS'y jak Halo.
0 kudosguy_fawkes   @   16:39, 07.08.2014
Jestem już po kilku godzinach gry i szczerze mówiąc mam dość mieszane uczucia względem Halo. Z jednej strony zawiera gros elementów zasługujących na wyśmianie: potykający się o własne nogi, durni Covenanci, puste i zwyczajnie słabe, bo totalnie schematyczne zamknięte lokacje, nieprzekonującego głównego bohatera, z drugiej gra pokazuje pazur, gdy wypuszcza Master Chiefa na otwartą przestrzeń i podrzuca pojazdy do pilotowania/rozwałki. W zasadzie nawet mam wrażenie, że Valve wzięło tutejszych, rozstawianych po kątach jak się chce kosmitów i przerabiając na Kombinat rzeczywiście pokazało, jak wygląda prawdziwy agresor, którego należy się obawiać.
Tak czy siak mimo durnot i pukania się w czoło rozgrywka daje dużo przyjemności i, pomijając oprawę, prezentuje się bardzo współcześnie - w końcu Halo spopularyzowało na masową skalę autoheal czy ograniczenie arsenału do 2 pukawek, co dziś jest już standardem.

EDIT: Halo skończone. Generalnie im bliżej finału, tym jest słabiej: na wierzch wychodzi jedyny środek, jakim operowali autorzy, by zwiększyć poziom trudności, mianowicie zwiększenie liczby przeciwników. Dłużyzny doskwierały jeszcze bardziej, jak gdyby developerzy na złość rozciągnęli etapy, a ostatnia misja jest po prostu zwyczajnie perfidnie wykonana. Summa summarum creditsy przywitałem z ogromną ulgą, zaliczając Halo do grona słabszych gier, w jakie dane mi było ciorać. Co prawda powtarzalność i nuda to problem wielu "jedynek" otwierających serie, ale Bungie udała się trudna sztuka zrażenia mnie do siebie, bo naprawdę wiele jestem w stanie znieść. Jeśli to miała być konkurencja dla shooterów z PS2, to... PS2 nie miało konkurencji.