Tomb Raider 2013 (Xbox 360) - okladka

Tomb Raider 2013 (Xbox 360)

Premiera:
05 marca 2013
Premiera PL:
05 marca 2013
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (26)Gram (8)Ukończone (18)Kupię (10)

Opis Tomb Raider 2013 (Xbox 360)
The_Boss @ 00:11 31.12.2010
Maciej "The_Boss" Warsiewicz

Śr. długość gry: 17h 58min

+ czaswięcej

Za reaktywację marki Tomb Raider odpowiedzialne jest studio Crystal Dynamics, które ma już na koncie kilka gier ze słynną panią archeolog w roli głównej. Mimo to edycja tytułu z 2013 roku wielce się różni od tego, co mogliśmy ujrzeć w tej serii do tej pory.

Tomb Raider (2013) to prequel wszystkich dotychczasowych produkcji z Larą Croft, jako protagonistką. Historia zaczyna się, kiedy Croftówna, płynąc swoim statkiem badawczym uczestniczy w gigantycznym sztormie, w wyniku czego jej łódź się rozbija. W rezultacie tych wydarzeń bohaterka trafia do dzikiej dżungli, gdzie spotyka wrogo nastawione stworzenia - stanowi dla nich po prostu ciekawą zdobycz. Aby przeżyć musi wykorzystać maksymalnie wszystkie rzeczy w zasięgu wzroku oraz posiadane umiejętności. Akcja ma miejsce na owianej tajemnicą wyspie u wybrzeży Japonii. Wydarzenia rozgrywają się w otwartym świecie, który zmienia się w czasie rzeczywistym. Został on jednak podzielony na mniejsze segmenty - do poszczególnych stref przenosimy się wraz z osiągnięciami w trybie fabularnym.

Na potrzeby programu twórcy opracowali nowy sposób poruszania się. Dzięki niemu możliwy jest niemalże każdy ruch, jaki jesteśmy w stanie sobie wyobrazić i chcemy zrealizować. Do przemierzania terenu pomocne okazują się m.in. maczety, haki oraz liny. Umiejętne z nich korzystanie, pozwala się dostać do niedostępnych wcześniej miejsc. Powyższe narzędzia służą też do walki z dziką zwierzyną zamieszkującą archipelag. Na potrzeby gry deweloperzy opracowali niezwykle brutalny system przetrwania na wyspie.

Tomb Raider (2013) opracowano w oparciu o autorski silnik graficzny Crystal Engine, gdzie pierwsze skrzypce gra niezwykle dopieszczona animacja oraz tekstury wysokiej rozdzielczości. Produkcja oferuje również rozgrywki w trybie multiplayer.


Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian, Materdea,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera kontrolowane rozgrywki sieciowe
Screeny z Tomb Raider 2013 (Xbox 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosAmmonit   @   15:07, 07.01.2014
Nowy Tomb Raider opowiada dość specyficzna historie co odgrywa ważną role w fabule gry ... ale jest to przede wszystkim przedstawienie Lary Croft z całkiem innego punktu widzenia jakiego jeszcze nie poznaliśmy ... i mam tu na myśli sam początek gry gdzie bohaterka ... powiedzmy szczerze jest pacyfistka ale nie musimy długo czekać na pierwsze rozlewy krwi które zmieniają nasza bohaterkę w doskonałego zabójcę