Costume Quest (Xbox 360) - okladka

Costume Quest (Xbox 360)

Premiera:
21 października 2010
Premiera PL:
21 października 2010
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (0)

Opis Costume Quest (Xbox 360)
Tafit @ 17:55 12.08.2010
Dawid "Tafit" Warmuz

Śr. długość gry: 6h 17min

+ czaswięcej

Costume Quest to gra cRPG rozgrywająca się podczas amerykańskiego święta Halloween. Siostra naszego bohatera została porwana przez enigmatyczną pokrakę. Musimy zrobić wszystko, by ją uratować.

Twórcy gry - studio Double Fine - to weterani niebanalnego humoru oraz ciekawych, lekko infantylnych, historii. Stoją za produkcją m.in. bardzo cenionego Psychonauts oraz Stacking.

W scenariuszu Costume Quest wykorzystali tradycje wspomnianego święta zmarłych, dlatego nadrzędnym celem jest pukanie do drzwi kolejnych osób, zbieranie słodyczy oraz walka z tajemniczymi potworami. Wykonywanie zadań owocuje zdobywaniem przeróżnych nowych strojów, które posiadają swoje własne umiejętności i bonusy przypisywane do postaci.

W przygodzie towarzyszy nam drużyna złożona z maksymalnie czterech osób. Niczym w klasycznym tytule role-playing, każdy członek załogi posiada broń oraz wyposażenie. Zdobywane kostiumy nie są przesadnie wymyślne, a raczej bardzo proste - na przykład tarcza rycerza to pokrywa kosza na śmieci. Niemniej jednak odblokowywanie nowych fatałaszków zapewnia podczas walk znaczące skille, które często decydują o porażce lub zwycięstwie. Podstawowym czynnikiem są niezmiennie statystyki bohaterów (punkty doświadczenia wpadają po każdym wbiciu levelu) oraz przeciwników - im silniejszy oponent tym więcej trudności w pokonaniu go. Walka odbywa się w systemie turowym: raz uderza wróg, raz protagonista.

Zwiedzamy wiele codziennych miejsc takich jak supermarket, lokalny lunapark czy też ogrody poszczególnych domostw. Produkcja Double Fine okraszona jest charakterystycznym i wyróżniającą tego dewelopera oprawą graficzną - bardzo przyjemną dla oka, różnobarwną, komiksową. Także soundtrack gry to zbiór wesołych pląsów, ale również nieco mroczniejszych motywów. W końcu to Halloween.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea,
PEGI: Od 7 latZawiera przemoc
Screeny z Costume Quest (Xbox 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?