Left 4 Dead 2 (Xbox 360) - okladka

Left 4 Dead 2 (Xbox 360)

Premiera:
17 listopada 2009
Premiera PL:
20 listopada 2009
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Strzelanka
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (22)Gram (9)Ukończone (5)Kupię (6)

Opis Left 4 Dead 2 (Xbox 360)
Hawk @ 23:45 01.06.2009
"Hawk"

Śr. długość gry: 37h 36min

+ czaswięcej

Twórcy legendarnego Half-Life'a, innowacyjnego Portal oraz ponadczasowego Counter-Strike'a postanawiają stworzyć serię począwszy od ciepło przyjętego Left 4 Dead. Tam ilości eksterminowanych zombie szły w tysiące. Teraz, kiedy w ruch jak nigdy dotąd idą piły spalinowe, siekiery oraz narzędzia farmerskie, niech zombie nie śpią spokojnie... o ile potrafią.

Pierwszą najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest występowanie cyklu całodobowego. Teraz nie tylko noc jest zagrożeniem, a monstra przestały bać się światła słonecznego. A jeśli nie wszystkie przestały, to na ich miejsce przybywają nowe, jeszcze groźniejsze! Mało tego trudno ocenić, czy jedna kreatura będzie tak samo zachowywać się po świcie, jak i przed nim. Dla przykładu Wiedźma widząc słońce cichutko popłakuje, lecz po zachodzie jej płacz zamienia się w przeraźliwy ryk opętanej kobiety.

Akcja rozgrywa się na południu Stanów Zjednoczonych począwszy od miasteczka Savannah, na Nowym Orleanie kończąc. Developer tłumaczy się z tego teorią, jakoby pierwsza lokacja była jednym z ostatnich miejsc, gdzie zaraza JESZCZE nie dotarła. Całość została podzielona na pięć kampanii, a wszystkie mają fabularnie coś ze sobą wspólnego.

Przeprawy te możliwe są po wcieleniu się w jednego z nowych bohaterów. Oto oni: Nick, gościu w błyskotliwym wdzianku; Ellis, mechanik; Coach, twardziel, oraz Rochelle - czyż mogło obyć się bez choćby jednej kobiety?

Naturalnie, może zaistnieć sytuacja, w której każdy członek załogi będzie kierowany przez żywego gracza. Trybem kooperacji dla czterech osób się to zwie. Poza tym jest jeszcze miejsce na Versus oraz Survival.

Postarano się, aby rozgrywka w Left 4 Dead 2 była bardziej urozmaicona względem pierwowzoru. Nie chodzi tu tylko o nowych przeciwników czy możliwość używania broni do walki bezpośredniej. Czasem zaistnieje sytuacja, w której dopiero po danej akcji na arenę wbiegają kolejne hordy zombie. Może stać się to poprzez przesunięcie dźwigni, otwarcie luku, etc. Często jednak takie sytuacje będę wręcz niewskazane. Przykładowo przeciskając się przez parking samochodowy istnieje ryzyko, że niechcący alarm jakiegoś pojazdu zwabi w to miejsce wszelakie potwory w okolicy, które z tą liczebnością oraz zamkniętym terenem będą miały niebezpieczną przewagę.

Screeny z Left 4 Dead 2 (Xbox 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosAssasiner   @   08:28, 10.06.2009
wielu uwaza ta gre za slaba i nie rozniaca sie zbytnio od pierwszej czesci ja osobiscie nie podzielam tego zdania i napewno zakupie ta gre
0 kudosDelo_X360   @   02:13, 13.12.2009
Grałem w demu i bardzo mi sie podoba wydaje sie ze niby nic taka siekanka ale naperawde grywalna no i tryb kampanii na mp miodzio
0 kudosadamek99   @   19:25, 06.05.2011
nie wiem jakie ma zalety...WADY- postacie przenikają przez postacie,nie da się grać na kampanii bez internetu,nie wiem już co napisać,bo grałem w to 2 tygodnie temu...
0 kudosNoktvrnvsCore   @   16:29, 22.08.2012
Cytat: adamek99
nie wiem jakie ma zalety...WADY- postacie przenikają przez postacie,nie da się grać na kampanii bez internetu,nie wiem już co napisać,bo grałem w to 2 tygodnie temu...


Przenikanie przez siebie nawzajem to raczej zaleta, bo widząc biegnącą na pozostałych przy życiu, każdemu zależy by mieć jak największą ilość HP, a tak gdyby gnać gęsiego, łatwo byłoby można torować drogę kompanom... Po drugie, da się przejść kampanię samemu z pomocą botów bądź kooperację we dwie osoby bez podłączania się do usługi XBL.

A tak od siebie, po ogarnięciu sterowania tytuł na pada przejdzie, tylko zapis stanu gry gdzieś "się zgubił", trzeba tułać się do końca jednej mapy, aby ją zaliczyć i spokojnie wyłączyć konsolę, co utrudnia rozgrywkę.
0 kudos98buzzer   @   17:56, 06.01.2014
Jeżeli ktoś lubi klimat zoombnie i odpadających koniczyn to bardzo polecam tą grę. Mimo, że robi się monotonna po jakimś czasie to gra na trybie wieloosobowym zdecydowanie umila rozgrywkę.
Dodaj Odpowiedź