Dead Space 2 (Xbox 360) - okladka

Dead Space 2 (Xbox 360)

Premiera:
25 stycznia 2011
Premiera PL:
28 stycznia 2011
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (18)Gram (4)Ukończone (12)Kupię (6)

Opis Dead Space 2 (Xbox 360)
Hawk @ 02:00 14.06.2009
"Hawk"

Śr. długość gry: 14h 22min

+ czaswięcej

Druga część wspaniałego horroru, która kontynuuje historię rozpoczętą na U.S.G. Ishimura. Można śmiało stwierdzić, że sequel rozpoczyna się tam, gdzie kończy się pierwszy epizod. Z tą różnicą, iż tym razem Isaac Clarke nie jest już inżynierem, którego spotkało coś złego. Nie. Protagonista, wraz z nami, stał się zaprawionym w boje o przetrwanie łowcą nekromorfów.

Developer nieco odbiegł od "realiów" standardowego survival horroru. Co prawda nadal musimy zmagać się ze strachem, ciemnymi zakamarkami i ograniczoną amunicją, lecz ta ostatnia może zostać z powodzeniem zastąpiona przez nowe moce, rozbudowane znanych już z "jedynki". Tym razem jednak ich wybór został poszerzony, co dało nowe pola do wykazania swej inwencji przetrwania. Na Ishimurze mogliśmy przemyślnie odcinać maszkarom ich ostre kończyny i ciskać nimi w swoich dawnych posiadaczy. Teraz nawet to miejscami nie będzie potrzebne: nasze umiejętności pozwolą na rzucanie mniejszymi potworami. Co więcej, wykorzystanie otoczenia da sposobność do ozdabiania każdej wystającej wajchy, kolca, stalagmitu jakimś pomniejszym, plątającym się pod nogami upierdliwcem. Warto przy okazji wspomnieć o jednej z nowych broni, jaką jest Javelin Gun. Kołkownica po naszemu. Ileż zabawy było w pierwszym F.E.A.R. z taką zabawką! Teraz będziemy mieli niejednokrotnie okazję powspominać dobre czasy i dekorować ściany w najbardziej wymyślne sposoby.

Tak kolorowo do końca jednak nie jest. Mówimy przecież stale o nekromorfach, jakich setki poszatkowaliśmy wcześniej, a przecież świat Dead Space kryje przed nami znacznie więcej obrzydliwych mutantów, którym trzeba będzie podołać. Jednym z nowych przeciwników jest The Puker. Kawał sk..., który lubuje się w rzucaniu przeciwnikami (czytaj: Isaakiem) i tym samym pozwala innym robaczkom dobrać się do naszych czterech liter i pełnych spodni. Jeszcze jednym wartym wspomnienia jest The Pack. To rój zmutowanych... małych dzieci. Jeśli ktoś ma rozterki moralne, odnośnie walki z tym "czymś", to niech nowego Dead Space'a nawet nie włącza.

Mówiąc już o "trudnych momentach" - tych po raz kolejny nie zabraknie. Nadal jest to horror, w którym niejednokrotnie ucieczka jest najlepszą strategią, a szybkie nogi najlepszym sojusznikiem. Nie zabraknie także Quick Time Events, w których albo będziemy musieli strzelać do czegoś w bardzo niewygodnych pozycjach, albo unikać różnych (pół-martwych i martwych) przeszkód.

Kolejnym starym dobrym i ulepszonym "ficzerem" są lokacje bez grawitacji. Teraz buty grawitacyjne spełniają inną rolę i bliżej im do jetpacka. Dla niekumatych: będziemy mogli dosłownie latać w lokacjach pozbawionych grawitacji. A to daje spectrum nowych możliwości i jeszcze więcej związanych z tym niespodzianek. Jak bowiem powszechnie wiadomo, technika istnieje po to, by zawodzić w najbardziej niespodziewanych momentach.

Podsumowując, czeka po raz kolejny coś, co można było określić mianem Far Cry, w czym przy Resident Evil przeżyliśmy Crysis. Teraz, będąc jednym i jedynym z Darksiders, czując Call of Duty przed samym sobą, brniemy w Dante's Inferno, by przeżyć BioShock i otrzymać tytuł God of War.


Wkład w encyklopedię mieli:   MicMus123456789,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Dead Space 2 (Xbox 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosAssasiner   @   00:14, 13.06.2009
najstraszzniejsza gra 2009 roku
0 kudoswit15   @   19:28, 27.01.2011
gra jest zajefajna az włos sie jezy
0 kudosmarcinos12   @   14:00, 21.02.2011
gra niczym sie prawie nie różni od jedynki tylko nowe stwory i jest mniej straszna niż jedynka.
ekstrajest edycja kolekcjonerska
gorąco polecam
0 kudosblaaakonto   @   19:24, 03.05.2011
marcinos12 ma racje nic nowego nie widze w tej grze "kupiłem" pogralem 2 godzinki i odinstalowalem nie to zeby byla zla tylko jak dla mnie jest strasznie podobna do jedynki........ yy nowe misje ? Uśmiech zagram ale jak juz zapomne troszke o dopiero skończonej jedynce dla mnie 8/10
0 kudosbat2008kam   @   20:16, 03.05.2011
No wiesz, skoro to druga część, to rewolucji nie było co oczekiwać... Niestety sam w to nie grałem, ale głosy na temat gry są w większości pozytywne.
0 kudosblaaakonto   @   20:26, 04.05.2011
bat2008kam zauważułem że znawcą jesteś gdzie twój avatar z kolczykiem w uchu ???? tak poza tym to dużo gier w części drugiej wnosi sporo nowego i dobrego i nie pisalem że to zła gra tak więc przychamuj ok ?
0 kudosbat2008kam   @   22:07, 04.05.2011
To Ty przyhamuj fella. Czy ja gdzieś napisałem, że Ty napisałeś źle o tej grze? Dziwi mnie, że skoro ukończyłeś jedynkę, dwójka Cię odrzuciła... Jeżeli oczekiwałeś rewolucji, to najwyraźniej ominęły Cię wszystkie zapki, opinie, w których czarno na białym pisało, że DS2 jest standardowym sequelem - ładniejsza grafika i więcej akcji. Nic ponad to...
0 kudosblaaakonto   @   18:34, 05.05.2011
to se oba dwa przychamujmy. dobra gra i tyle
0 kudosPietek=)   @   13:32, 25.08.2011
...I powrot na Ishimure bat Puszcza oko jak i wiecej strasznych i budujacych klimat momentow Uśmiech

i oczywiscie multi Dumny
Dodaj Odpowiedź