Wolfenstein: The New Order (Xbox 360) - okladka

Wolfenstein: The New Order (Xbox 360)

Premiera:
20 maja 2014
Premiera PL:
20 maja 2014
Platformy:
Gatunek:
Strzelanka / Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (4)Gram (1)Ukończone (4)Kupię (3)

Opis Wolfenstein: The New Order (Xbox 360)
DevMat @ 18:32 07.05.2013
"DevMat"

Śr. długość gry: 15h 16min

+ czaswięcej

Wolfenstein: The New Order to kolejna odsłona jednego z prekursorów gatunku FPS, wydanego pierwszy raz w 1992 roku. Tym razem za jego opracowanie odpowiada szwedzka ekipa Machine Games.

Akcja została umiejscowiona w alternatywnej wersji historii, w roku 1960. Okazuje się, iż Niemcy wygrali II Wojnę Światową. Wcielamy się w znanego B.J. Blazkowicza i przemierzamy nazistowskie fortece w celu odzyskania ładu na świecie. Nazistowski reżim opanował cały świat, a tylko protagonista jest w stanie zaprowadzić pokój. Aby to zrobić przemierzy wiele niebezpiecznych miejsc, włączając w to laboratoria, w których Niemcy próbują stworzyć broń ostatecznej zagłady. Coś, co pozwoli im uzyskać przewagę nad wszystkimi pozostałymi nacjami.

Jak na strzelankę przystało, Blazkowicz posiada bogaty arsenał uzbrojenia, z pomocą którego jest w stanie eliminować oponentów. Do swojej dyspozycji ma pistolety, karabiny, wyrzutnie rakiet, granaty oraz giwery, których projekty powstały w wyobraźni dewelopera. Nie są one odpowiednikami uzbrojenia historycznego. Co istotne, protagonista potrafi korzystać też z różnych gadżetów, wspomagających go w walce z nazistami.

Na potrzeby gry wykorzystano najnowszą wersję silnika graficznego, stworzonego przez id Software. Engine nazywa się id Tech 5, a jego najważniejszą cechą jest możliwość generowania rozległych terenów, bez choćby najmniejszego spadku wydajności. Dzięki niemu imponująco wyglądają też modele postaci, animacje oraz efekty specjalne.

Wolfenstein: The New Order zawiera akcenty nawiązujące do naszego kraju. W pewnym momencie protagonista ląduje bowiem w naszym ojczystym szpitalu, gdzie poznaje piękną pielęgniarkę.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea, Dirian,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Wolfenstein: The New Order (Xbox 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosHardKill   @   11:13, 17.05.2014
Pre-order już zamówiony + Stellbook Uśmiech