The Wolf Among Us (Xbox 360) - okladka

The Wolf Among Us (Xbox 360)

Premiera:
11 października 2013
Premiera PL:
11 października 2013
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (1)

Opis The Wolf Among Us (Xbox 360)
Materdea @ 08:01 28.03.2013
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.

Śr. długość gry: 11h 3min

+ czaswięcej

The Wolf Among Us to kolejna przygodówka od studia Telltale Games, która tym razem jest oparta na komiksie Fables ze stajni DC Comics.

Historia rozgrywa się przed wydarzeniami znanymi z serii komiksów. Gracz wciela się w Bigby Wolfa (Wielki Zły Wilk), który został zesłany do Nowego Jorku. Jego zadaniem jest utrzymać w tajemnicy istnienie baśniowych postaci w stylu Trzech Małych Świnek. Historia została napisana przez samo studio, jednak przeszła akceptację firmy DC Comics i scenarzysty komiksu - Billa Willinghama.

Rozgrywka, podobnie jak poprzednie tytuły od Telltale Gams, oparta jest na fabule oraz eksploracji. Oprócz klasycznych elementów, które charakterystyczne są dla tego gatunku, The Wolf Among Us zawiera też sporo elementów zręcznościowych - głównie sekwencji Quick Time Event. Gra jest nieliniowa, oprócz dokonywania wyborów moralnych, które wpływają na przebieg historii, tytuł umożliwia także wykonywanie zadań w dowolnej kolejności - prezentowanemu scenariuszowi towarzyszą liczne rozgałęzienia dotyczące wyboru ścieżki.

Tytuł reprezentuje gatunek gier przygodowych, w których nasze decyzje mają wpływ na dalszy przebieg zabawy. W The Wolf Among Us pojawiają się najsłynniejsze baśniowe postacie, których historie niekoniecznie należą do miłych i przykładnych. Twórcy wyciągnęli najmroczniejsze sekrety bohaterów. Stylistyka gry jest bardzo mroczna, zaś deweloperzy nie stronili od pokazania brutalnych i krwawych scen. Oprawa graficzna to element, z którego znani są deweloperzy ze studia Telltale Gameskomiksowy filtr.


Wkład w encyklopedię mieli:   zvarownik, Dirian,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z The Wolf Among Us (Xbox 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosCroolIC   @   23:09, 07.01.2014
Ciekawa fabuła. Mocno przypomina The Walking Dead.
Advertisement
 X