Castlevania: Lords of Shadow 2 (Xbox 360) - okladka

Castlevania: Lords of Shadow 2 (Xbox 360)

Premiera:
25 lutego 2014
Premiera PL:
28 lutego 2014
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Bijatyka
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (3)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (2)

Opis Castlevania: Lords of Shadow 2 (Xbox 360)
DevMat @ 15:36 30.05.2012

Śr. długość gry: 17h 35min

+ czaswięcej

Castlevania: Lords of Shadow 2 to kontynuacja wydanej w 2010 roku gry akcji pod tym samym tytułem. Za produkcję ponownie odpowiada hiszpańskie studio MercurySteam.

Akcja tytułu toczy się w niedługo po finale innej gry z serii, Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate. Produkcja przenosi nas do otwartego świata czasów obecnych. Gracz wciela się w rolę Drakuli i odkrywa szokujące tajemnice skrywane głęboko w jego mrocznym sercu. Protagonista powraca bowiem do życia, pragnąć wyrwać się całkowicie ze swych kajdan nieśmiertelności. Jakby tego było mało, na Ziemi pojawia się Szatan, który chce sprowadzić zagładę na jej mieszkańców i zemścić się na Gabrielu (Drakuli), który wieki temu pokonał Szatana podczas widowiskowego pojedynku. Główny bohater, przy pomocy dawnego wroga Zobeka, musi odzyskać swe utracone umiejętności, inaczej nie pokona Diabła i nigdy nie zazna spokoju.

Rozgrywka opiera się na dużej ilości walki i rozwiązywaniu nieskomplikowanych łamigłówek. Heros potrafi używać zarówno tradycyjnej broni, jak i posługiwać się tajemniczymi mocami. W dalszym ciągu podczas starć wykorzystuje się dwa rodzaje energii, z których jedna odpowiada za regeneracje zdrowia, a druga za zwiększenie siły. Przydają się one także podczas tworzenia nowych przejść. W miarę progresji w grze Drakula zdobywa nowe zdolności, finalnie stając się prawdziwą maszyną do zabijania. A wszystko, rzecz jasna, dzięki krwi, która stanowi w grze odpowiednik punktów doświadczenia.

Na drodze bohatera stają niezliczone ilości różnorakich potworów, różniące się od siebie nie tylko wyglądem, ale także umiejętnościami. Regularne starcia ze słabszymi wrogami przerywane są przez widowiskowe potyczki z bossami, podczas których należy wykazać się zręcznością i poznać zachowania swojego przeciwnika.

Jedną z większych zmian w stosunku do części pierwszej są elementy gier skradankowych. Drakula, pozbawiony swych dawnych mocy, początkowo wykorzystuje rozmaite sztuczki do omijania zagrożenia. Może np. przemienić się w szczura, przedostając się w tej postaci w miejsca normalnie niedostępne, czy też odwrócić uwagę wroga, wypuszczając na niego chmarę nietoperzy. Kolejną umiejętnością wampira jest możliwość wnikania w ciała wybranych przeciwników, dzięki czemu może wykorzystywać je do przechodzenia w kolejne pomieszczenia.

Na potrzeby Castlevania: Lords of Shadow 2 wykorzystano nowoczesny silnik graficzny, potrafiący generować w pełni trójwymiarowe otoczenie, pełne płynnie animowanych postaci oraz mnóstwa detali. Dzięki temu na ekranie dzieje się bardzo dużo, a produkcja nie zwalnia nawet podczas najbardziej zakręconych bojów. Dodatkowo, względem "jedynki", deweloperzy oddali możliwość dowolnego ustawiania kamery.

Castlevania: Lords of Shadow 2 przeznaczone jest wyłącznie do rozgrywek jednoosobowych. Deweloper nie przewidział trybu dla kilku graczy.


Wkład w encyklopedię mieli:   zvarownik, Materdea, Dirian,
PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z Castlevania: Lords of Shadow 2 (Xbox 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?