Halo 4 (Xbox 360) - okladka

Halo 4 (Xbox 360)

Premiera:
06 listopada 2012
Premiera PL:
06 listopada 2012
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Strzelanka
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (23)Gram (7)Ukończone (7)Kupię (13)

Opis Halo 4 (Xbox 360)
Redakcja MiastoGier.pl @ 22:44 06.06.2011

Śr. długość gry: 54h 9min

+ czaswięcej

Halo 4 to kolejna część jednej z najpopularniejszych strzelanek, dedykowanych ekskluzywnie konsoli Xbox 360. Produkt powstaje w studio 343 Industries, natomiast jego wydania podjęła się firma Microsoft. Produkcja stanowi początek nowej trylogii.

Halo 4 przenosi nas do wydarzeń po historii opowiedzianej w Halo 3. Master Chief powraca aby stawić czoła swemu własnemu przeznaczeniu i stanąć oko w oko ze starożytnym złem, które zagraża równowadze całego wszechświata. Na szczęście w walce nie jest całkowicie sam, albowiem towarzyszy mu wierny kompan, sztuczna inteligencja Cortana.

Akcja rozgrywa się głównie na tajemniczej planecie, zwanej Requiem. Deweloper postanowił odejść od tradycyjnej, przepełnionej akcją rozgrywki, stawiając nieco mocniej na fabułę, tajemnicze wydarzenia oraz eksplorację. Aby było to możliwe, świat został istotnie powiększony, a zmieniające się warunki pogodowe odgrywają bardzo ważną rolę. W miarę progresji, odkryjemy nie tylko skrywane przez planetę Requiem sekrety, ale również w jaki sposób zmieniła się galaktyka po tym, jak dobiegła końca wojna z Covenant.

Halo 4, ze względu na to, iż jest początkiem nowej trylogii, zostało zbudowane w taki sposób, aby nie wyjawiać od razu wszystkich szczegółów, a zamiast tego odkrywa poszczególne wątki fabularne fragmentami.

Podobnie, jak części poprzednie, Halo 4 oferuje rozbudowany tryb rozgrywek wieloosobowych. Gracz nie tylko toczy boje, ale również gromadzi doświadczenie i modyfikuje swojego wojownika. Wygląda to mniej więcej tak, jak popularny tryb arena, w którym każde starcie daje nam możliwość poprawienia własnych statystyk. Prócz potyczek całkowicie siłowych, dostępny jest też Spartan Ops - tryb współpracy, wstawiony bezpośrednio w wątek dla jednego gracza.

Za sprawą nowoczesnego silnika graficznego, Halo 4 oferuje zaawansowaną oprawę audio-wizualną, w pełni wykorzystującą możliwości konsoli Xbox 360. Na ekranie widzimy nie tylko wysokiej jakości tekstury, ale również mnóstwo efektów specjalnych oraz płynne, naturalnie wyglądające animacje.


Wkład w encyklopedię mieli:   Andziorka, Dirian,
PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera kontrolowane rozgrywki sieciowe
Screeny z Halo 4 (Xbox 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKudla76TV   @   20:59, 19.08.2012
Gra wydaje się fajna :/ nie grałem w jej poprzedniczki ale 4 mi się podoba ;]
0 kudosSzymono111   @   11:22, 20.08.2012
Zacieram rączki. Dla tych gier można nawet kupić konsolę.
0 kudosElfixPl   @   20:34, 16.10.2012
Tylko odliczam dni do premiery xD