The Legend of Zelda: Breath of the Wild (WIIU) - okladka

The Legend of Zelda: Breath of the Wild (WIIU)

Premiera:
03 marca 2017
Premiera PL:
03 marca 2017
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:
brak danych

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (1)

Opis The Legend of Zelda: Breath of the Wild (WIIU)
bigboy177 @ 13:47 15.06.2016
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Śr. długość gry: 130h 0min

+ czaswięcej

The Legend of Zelda: Breath of the Wild to kolejna odsłona słynnej serii firmy Nintendo, tym razem przeznaczona dla konsoli Wii U i wykorzystująca wszystkie zalety platformy.

Głównym bohaterem gry, podobnie jak w częściach poprzednich, jest Link. Budzi się on z głębokiego snu i słyszy dziwny głos, który prowadzi go do tajemniczego zrujnowanego Królestwa Hyrule. Tam Link natrafia na starego mężczyznę i dowiaduje się od niego, że 100 lat wcześniej pojawiło się wielkie zło i zniszczyło królestwo. Ze względu na to, że owego zła nie dało się pokonać, zostało ono zamknięte wewnątrz zrujnowanego zamku, a ten natomiast w miarę upływu kolejnych lat pochłonęła natura. Zadaniem linka jest dotarcie do wielkiego zła i pokonanie go, nim wydobędzie się na wolność.

Jeśli chodzi o założenia The Legend of Zelda: Breath of the Wild nadal mamy do czynienia z grą RPG, w której duży nacisk położony jest na akcję oraz eksplorację. Ostatni z wymienionych elementów jest szczególnie mocno akcentowany ze względu na to, że pierwszy raz w historii serii do czynienia mamy z w pełni otwartym światem, dwunastokrotnie większym od tego z Twilight Princess. Co istotne, do wirtualnego świata trafiamy praktycznie bez żadnych wskazówek. Samodzielnie musimy znaleźć swoją drogę, albowiem deweloperzy nie prowadzą nas za rękę.

Aby Link sprawnie poruszał się po przygotowanym przez deweloperów terenie zdobył kilka nowych umiejętności. Potrafi skakać i wspinać się na praktycznie każdy element otoczenia. Umie też zrobić użytek z szerokiego wachlarza oręża. Składa się na niego zarówno broń biała, jak i łuki, pozwalające eliminować przeciwników z większych odległości. Sporą ciekawostką jest również przedmiot zwany Sheikah Slate. Dzięki niemu możemy przeglądać mapę świata, Link potrafi tworzyć punkty nawigacyjne, a nawet przeglądać statystyki przeciwników. Sheikah Slate da się rozwijać za sprawą specjalnych run, dostępnych w wirtualnym świecie.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild funkcjonuje na całkowicie przebudowanym silniku graficznym poprzedników, dzięki czemu zarówno oprawa dźwiękowa, ja i wizualna stoi na najwyższym poziomie. Podczas zabawy korzystać można z figurek Amiibo, zmieniających przebieg rozgrywki.

Screeny z The Legend of Zelda: Breath of the Wild (WIIU)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?