Bayonetta 2 (WIIU) - okladka

Bayonetta 2 (WIIU)

Premiera:
20 września 2014
Premiera PL:
24 października 2014
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Zręcznościowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (2)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (1)

Opis Bayonetta 2 (WIIU)
pawelecki96 @ 14:40 14.09.2012
Paweł "pawelecki96" Dzwonkowski

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Bayonetta 2 to sequel bardzo ciepło przyjętego przez graczy slashera firmy Platinum Games. Mimo że kontynuacja jest nadal w rękach ekipy odpowiedzialnej za pierwowzór, jej wydania podjęło się Nintendo.

Bayonetta 2, podobnie, jak jedynka opowiada historię walecznej kobiety o imieniu Bayonetta. Ponownie wpada ona w tarapaty, a jedynym sposobem na wydostanie się z nich jest walka z przytłaczającym liczebnie i siłowo wrogiem. Mimo wszystko protagonistka jest wyśmienitym wojownikiem, dysponującym dodatkowo umiejętnościami wiedźmy. W rezultacie każdy pojedynek jest efektowny i zakończony sukcesem.

Bayonetta 2 działa na silniku graficznym napędzającym część pierwszą, co oznacza równie dobrą animację oraz mnóstwo efektów specjalnych. Producent postarał się także aby stylistyką tytuł nawiązywał do części pierwszej, a zatem osoby, którym przypadł do gustu pierwowzór, w tym przypadku także będą usatysfakcjonowane. Pierwsze skrzypce grają oczywiście pojedynki z nietypowo wykreowanymi bossami.

Bayonetta 2 nie dysponuje trybem rozgrywek wieloosobowych, niemniej jednak zawiera rankingi, za sprawą których gracze z całego świata mogą przechwalać się swoimi osiągnięciami.

Screeny z Bayonetta 2 (WIIU)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospawelecki96   @   16:22, 18.09.2012
Jeśli Bayo naprawdę nie zostanie wydana na innych platformach to będzie wyjątkowe świństwo ze strony Nintendo - no bo skoro posiadacze PS3 i X360 mieli możliwość zagrania w jedynkę, to odbieranie im dwójki jest zwykłym chamstwem. Btw to nie wiem po co posiadaczom WiiU "Bayonetta 2", skoro nie mieli okazji zagrać w jedynkę.

Edit: post napisany zanim zapowiedzieli reedycję Bayonetty na WiiU
0 kudosPabloMG   @   14:49, 18.08.2014
pawelecki96 @ nie liczyłbym na port Bayonetta 2 dla konkurencyjnych konsol jeśli grę wydaje Nintendo, dla przykładu Metal Gear Solid: The Twin Snakes został również wydany ekskluzywnie dla Gamecube i Nintendo nie chce go oddać, Japończycy sotosują zły marketing a potem się dziwią że gry ich się nie sprzedają.
0 kudospawelecki96   @   16:20, 18.08.2014
Sprzedaż WiiU na tą chwilę jest coś koło czterech razy niższa niż GameCube'a. Nie liczę bardzo na port, ale pomarzyć zawsze można. Zwłaszcza, że Bayonetta 2 zmarnuje się zwyczajnie na tej platformie, bo nie dotrze do takiego grona fanów, do jakiego by dotarła na PS3/X360 czy nawet PS4/XBO (chociaż patrząc na grafikę to spokojnie udźwignęła by to stara generacja).