Mass Effect 3 (WIIU) - okladka

Mass Effect 3 (WIIU)

Premiera:
30 listopada 2012
Premiera PL:
30 listopada 2012
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Mass Effect 3 (WIIU)
SpajderBot @ 19:49 18.07.2012
Wojtek "SpajderBot" Cichoń

Śr. długość gry: 39h 31min

+ czaswięcej

Mass Effect 3 to zwieńczenie trylogii losów komandor Sheparda. Trzecia odsłona dostarcza więcej akcji, bardziej emocjonującą fabułę oraz ponownie, ciężkie wybory. Wzorem poprzedników mamy do czynienia z epicką, kosmiczną grą akcji, wzbogaconą elementami RPG.

Zabawę w Mass Effect 3 zaczynamy na Ziemi. Komandor Shepard trafia tam w ramach procesu sądowego, związanego z wydarzeniami, które mieliśmy okazję obserwować w dodatku do Mass Effect 2, zatytułowanym Arrival. Podczas rozprawy Ziemia zostaje zaatakowana przez Żniwiarzy, a Shepard ze względu na znacznie przeważającą siłę wroga zmuszony jest do ucieczki. Od tej pory robi wszystko by zebrać odpowiednio dużą armię i wrócić w celu uratowania nie tylko swego domu, lecz także innych ras przed podobnym losem.

Fabuła w Mass Effect 3 jest całkowicie nieliniowa, a deweloper skonstruował grę w taki sposób, że gracz jest w stanie realnie przegrać. Kilka niewłaściwych decyzji podczas przechodzenia głównego wątku fabularnego doprowadzi do nieuniknionej porażki, w tym także śmierci protagonisty. Tytuł jest w znacznej mierze liniowy, oferuje jednak misje, w których możemy zdecydować którą ścieżką podążyć. Co ważne, osoby posiadające zapisane stany gry z poprzedników mogą je importować. Wpływa to zarówno na przebieg rozgrywki, jak i bonusy, które otrzymujemy na starcie.

Grając w Mass Effect 3 gracz zwiedza wiele ciekawych i zróżnicowanych miejsc, a w każdym z nich ma szereg misji głównych i pobocznych do zrealizowania. Pośród najistotniejszych planet warto wymienić dom rasy Salarian - Sur'Kesh, dom Asari - Thessia oraz dom Quarian - Rannoch. Każda lokacja charakteryzuje się własnymi mieszkańcami, unikatową architekturą oraz klimatem.

Istotną rolę w grze odgrywa rozwój głównego bohatera. Ten jest nieco bogatszy niż w dwójce i oferuje nawet rozgałęzienia. Wybór pierwotnej klasy postaci nie jest jedynym jakiego dokonujemy. W pewnym momencie ponownie decydujemy, w którym kierunku chcemy brnąć, wybierając jedną z dostępnych ścieżek rozwoju. Wzorem poprzedników, gromadzimy i poprawiamy też uzbrojenie by skuteczniej stawić czoła napotkanemu niebezpieczeństwu.

Mass Effect 3 duży nacisk kładzie na akcję, rozgrywka poszła zatem w stronę trzecioosobowej strzelanki. W ramach tej idei mamy lepszy system zasłon, dokładniejsze celowanie oraz błyskawicznie reagującego protagonistę. Tytuł wymaga w związku z tym większej zręczności.

Mass Effect 3 działa na silniku graficznym Unreal Engine 3, oferującym wysokie jakości oprawę wizualną, rozbudowaną fizykę oraz płynność animacji niezależnie od wybranej platformy sprzętowej.


Wkład w encyklopedię mieli:   TheCerbis,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera kontrolowane rozgrywki sieciowe
Screeny z Mass Effect 3 (WIIU)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?