Metroid Dread (SWITCH) - okladka

Metroid Dread (SWITCH)

Premiera:
08 października 2021
Premiera PL:
08 października 2021
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa / Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Strona:

ObserwujMam (2)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Metroid Dread (SWITCH)
Dirian @ 11:39 10.10.2021
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Metroid Dread to kolejna, piąta już część kultowej marki zapoczątkowanej jeszcze w latach 80-tych XX-wieku. Za wyprodukowanie gry odpowiada studio Mercury Steam Entertainment przy współpracy z Nintendo.

Metroid Dread reprezentuje gatunek platformówek, a konkretniej metroidvanii - będąc jej klasycznym przedstawicielem. Gra łączy liczne elementy platformowe z walką z przeciwnikami. W trakcie rozgrywki pokonujemy kolejne przeszkody, ścieramy się z oponentami i rozwiązujemy proste zagadki. Do części lokacji dostęp uzyskujemy dopiero z czasem, gdy nasz bohater zyska nowe umiejętności, pozwalające tam dotrzeć.

W trakcie rozgrywki naszym głównym przeciwnikiem są roboty E.M.M.I., które zaciekle patrolują lokacje. Wcielając się w Samus, główną bohaterkę, musimy najczęściej unikać starć z nimi, ponieważ postać nie jest w stanie ich pokonać przy użyciu swojego standardowego wyposażenia.

Akcję w Metroid Dread przez większość czasu obserwujemy od boku, ale pojawiają się też momenty, gdy kamera pokazuje perspektywę w 3D, z poziomu oczu bohaterki - to nowość w cyklu.

Screeny z Metroid Dread (SWITCH)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?