Fire Emblem: Three Houses (SWITCH) - okladka

Fire Emblem: Three Houses (SWITCH)

Premiera:
26 lipca 2019
Premiera PL:
26 lipca 2019
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Fire Emblem: Three Houses (SWITCH)
Dirian @ 23:36 19.01.2020
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Fire Emblem: Three Houses to kolejna odsłon gier łączących gatunek RPG z rozgrywkami turowymi, na styl serii XCOM. Za jej produkcję odpowiada japońskie studio Intelligent System.

Akcja gry toczy się na kontynencie Fodlan, którym władają trzy różne rody. Przedstawiają one różne systemy moralne i polityczne, a także prezentują odmienne ideologie. Daleko idące różnice bywają źródłami konfliktu, ale a jako-taki porządek dba organizacja zwana Kościółem Seiros, starająca się zrównoważyć wpływy rodów.

Jedną z metod pozwalającą zachować prowizoryczny pokój jest Garreg Mach, szkoła-klasztor, w której kształcą się młodzi przedstawiciele trzech rodów. Gracz wciela się w początkującego nauczyciela, przed którym postawione zostaje niełatwe zadanie pracy z wymagającą młodzieżą. 

Rozgrywka dzieli się na kilka etapów. W pierwszym z nich zajmujemy się eksploracją akademii, rozmawianiem z podopiecznymi i pomagamy w rozwiązywaniu ich licznych problemów. Nie tylko tych związanych z nauką, ale też perypetii życia codziennego. Na początku zabawy wybieramy zresztą, z którym rodem się zwiążemy i jakich uczniów będziemy szkolić. Wybór ten jest o tyle ważny, że z każdym rodem związany jest inny wątek fabularny, wystarczający na około 50 godzin zabawy. Stąd właśnie tytuł Three Houses - poniekąd mamy tutaj trzy gry w jednej.

Drugi etap zabawy w Fire Emblem: Three Houses to szkolenie naszych podopiecznych, w ramach którego decydujemy o ich przyszłości. Odmienny jest trzeci fragment zabawy, dobrze kojarzony z poprzednimi odsłonami Fire Emblem - to starcia turowe, toczone na trójwymiarowych planszach. W ruch idą tu miecze, topory, włócznie i umiejętności specjalne.

PEGI: Od 12 lat
Screeny z Fire Emblem: Three Houses (SWITCH)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?