Call of Cthulhu (SWITCH) - okladka

Call of Cthulhu (SWITCH)

Premiera:
08 października 2019
Premiera PL:
08 października 2019
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa / Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Call of Cthulhu (SWITCH)
Materdea @ 11:51 21.09.2019
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz.

Śr. długość gry: 5h 38min

+ czaswięcej

Call of Cthulhu to produkcja autorstwa studia Frogwares, które na swoim koncie posiada m.in. serię Sherlock Holmes. Gra oparta jest na prozie H. P. Lovecrafta. Pisarz snuje w niej wizje o potężnej istocie Cthulhu, która uśpiona czeka na dogodne ułożenie gwiazd, dzięki czemu ponownie wróci do życia.

Call of Cthulhu oparto na klasycznych zasadach RPG typu "pen and paper" opracowanych przez Chaosium. Głównym bohaterem przedsięwzięcia jest prywatny detektyw o imieniu Pierce, który otrzymuje zadanie zbadania tragicznej śmierci rodziny Hawkinsów.

Do wydarzenia doszło na odizolowanej wyspie Darkwater, na której dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Po przybyciu na nią, Pierce zostaje wciągnięty w przerażający świat konspiracji, kultystów oraz kosmicznych potworów. Jak to w prozie Lovecrafta bywa, nic nie jest tym, na co wygląda, a najcenniejszym dobrem każdego człowieka jest jego psychiczne zdrowie.

Call of Cthulhu to przygodówka, w której największy nacisk położono na eksplorację oraz rozwiązywanie łamigłówek. Główny bohater nie potrafi w związku z tym walczyć z napotkanymi kreaturami. Zamiast tego stara się unikać konfrontacji, a gdy do niej dochodzi ucieka, szukając schronienia.

Gra działa na zaawansowanym silniku graficznym, generującym klimatyczną i efektowną oprawę wizualną. Całość uzupełniają sugestywne efekty dźwiękowe i mroczna muzyka.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?