LittleBigPlanet (PS Vita) - okladka

LittleBigPlanet (PS Vita)

Premiera:
19 września 2012
Premiera PL:
19 września 2012
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa / Dla Dzieci
Język:
Producent:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (11)Gram (2)Ukończone (3)Kupię (1)

Opis LittleBigPlanet (PS Vita)
zvarownik @ 02:00 14.06.2009
Kamil "zvarownik" Zwijacz

Śr. długość gry: 47h 23min

+ czaswięcej

LittleBigPlanet na PS Vita, to kolejna część słynnej serii, tym razem stworzonej przez ekipę Tarsier, zamiast dotychczasowych twórców sagi, Media Molecule.

LittleBigPlanet jest platformówką, dysponującą nietypową oprawą graficzną, w której elementy trójwymiarowe obserwujemy z boku. Zadaniem gracza jest przejęcie kontroli nad szmacianką, tzw. Sackboyem i przemierzanie usianych niebezpieczeństwami lokacji. Wszystkie poziomy wymagają nie tylko zręczności, ale również spostrzegawczości oraz umiejętności logicznego myślenia. Na swojej drodze napotykamy bowiem drobne łamigłówki, których realizacja otwiera dostęp do naklejek i różnych przedmiotów, wykorzystywanych następnie do strojenia szmacianki oraz budowania nowych plansz.

LittleBigPlanet, podobnie jak edycje z PlayStation 3 oferuje rozbudowany edytor, za sprawą którego jesteśmy w stanie tworzyć nie tylko nowe układy do przejścia, lecz również całkowicie nowe gry. System pozwala na tworzenie punktów zapisu, co umożliwia tworzenie nie tylko doznań platformowych, ale również bardziej rozbudowanych, np. w formie RPG.

LittleBigPlanet wykorzystuje wiele możliwości jakie oferuje handheld. Ekrany dotykowe pozwalają na manipulowanie znajdującymi się w wirtualnym świecie przedmiotami, a wychyły konsoli poruszają głową głównego bohatera.

Tytuł, podobnie jak edycje z PS3 zapewnia rozgrywkę w trybie wieloosobowym.


Wkład w encyklopedię mieli:   oOMIKOlajOo, Ravnarr,
PEGI: Od 7 latZawiera przemocZawiera sceny wywołujące strach
Screeny z LittleBigPlanet (PS Vita)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmareczek_89   @   01:55, 05.09.2012
Premiera już 19 września. Czekam na tą produkcję bo przypadła mi nawet do gustu z PS3. Zobaczymy czy się postarali na PS Vita.