Star Wars: The Force Unleashed (PSP) - okladka

Star Wars: The Force Unleashed (PSP)

Premiera:
19 września 2008
Premiera PL:
26 września 2008
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Strona:

ObserwujMam (33)Gram (22)Ukończone (15)Kupię (12)

Opis Star Wars: The Force Unleashed (PSP)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 21h 51min

+ czaswięcej

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…

Po zdobyciu władzy przez Imperium i zakończeniu Wielkiej Czystki Jedi, Darth Vader dostaje od swego mistrza Dartha Sidiousa zadanie zabicia pozostałych, rozrzuconych po galaktyce Rycerzy Jedi, by raz na zawsze zniszczyć pamięć po sprawiedliwości Republiki oraz całkowicie załagodzić jedyny opór stawiany nowej formie rządów. Zadanie to przebiegało po myśli dwóch mistrzów zła, do czasu misji na Kashyyku. Tam właśnie, po zamordowaniu jednego z rycerzy, Darth Vader znajduje pewne dziecko, małe i przestraszone, nieświadome otaczających je wydarzeń. Mistrz zła zdał sobie sprawę, że stoi przed nim osoba, która liczbą midichlorianów znacznie przewyższa zwykłych śmiertelników… Potajemnie zabiera ze sobą chłopca i szkoli go, z dala od przebiegłych oczu Imperatora, by w przyszłości wspólnie przejąć z nim władzę w całej Galaktyce.

I właśnie w tego chłopca przyjdzie nam się wcielić. Galen Marek (bo tak ma na imię) jest zdecydowanie najpotężniejszą i najbardziej charyzmatyczną postacią, jaka gościła w uniwersum wykreowanym przez Georga Lucasa. Jako uczeń Vadera, niejednokrotnie podejmuje się misji znacznie wykraczających poza jego umiejętności, a mimo to zawsze wraca z nich jako zwycięzca.

Gra od pierwszych chwil wciąga nas w swój wspaniały świat, nie pozwalając oderwać nam się choćby na moment. Znane z Gwiezdnych Wojen postaci, kapitalny klimat i świetna fabuła, osadzona między III, a IV epizodem, sprawiają, że jest to zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów lucasowskiego uniwersum.

Produkcję charakteryzuje także niesamowita oprawa audio-wizualna. Znana z filmów muzyka to arcydzieło, zaś grafika olśniewa detalami i projektami poziomów. Całości dopełnia niesamowity silnik fizyczny, sprawiający, że duża część otoczenia jest interaktywna, a co za tym idzie – używanie mocy (i miecza świetlnego) jest niesamowitym, zapadającym w pamięć widowiskiem.

Nasi przeciwnicy zaś to wszelkie znane z Gwiezdnych Wojen persony. Poza liczną armią klonów i droidów, na naszej drodze staną także Wookie, Rycerze Jedi i inne, nieco większe monstra.


Wkład w encyklopedię mieli:   bat2008kam,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoskaktus555   @   20:36, 11.01.2010
podobno że świetne
czy to prawda
0 kudossadilv   @   12:47, 23.02.2010
Świetne, hmm dla mnie jest dobre, ale jak przejdziesz prawie do końca lub całe, to się znudzi.
0 kudosdavid31121   @   16:23, 30.03.2010
Jeśli ktoś grał na PC powie że słaba to ja też mówię: SŁABA
0 kudosBM1999   @   08:04, 19.06.2010
Ja mam to na PSP i mi też to się znudiło bo doszedłem do końca i wpisałem wszystkie kody
0 kudoskaktus555   @   10:47, 18.03.2011
Mam gram i przeszedłem dla mnie świetne
0 kudosguy_fawkes   @   12:39, 06.05.2014
Muszę przyznać, że Star Wars: The Force Unleashed na PSP całkiem nieźle się broni. Konwersje bądź kuzyni wielu hitów AAA z konsol stacjonarnych na tego handhelda cierpiały na syndrom niedopracowania, wypuszczenia na siłę, a tu proszę - gra się przyjemnie, framerate nie zalicza drastycznych dropów, jest widowiskowo i znakomicie od strony muzyki. Największe słabości, jakie dostrzegłem, dotyczą samej gry, a nie zaś jakości portu - bo fabuła nie porywa, na praktycznie każdego bossa działają te same ataki (głównie błyskawice i fala uderzeniowa), a backtracking każe oglądać po dwa razy większość miejscówek. Wersja na PSP dostała za to interesujący tryb historycznych pojedynków, czyli najciekawszych batalii z filmów, gdzie można się wcielić w Luke'a Skywalkera czy Obi-Wana. Niestety, to tylko skórki, bo korzystają z umiejętności i stopnia rozwoju głównego bohatera kampanii, czyli Starkillera. Boba Fett rażony piorunami przez Luke'a? Tylko na PSP... Chętnie przeszedłbym TFU jeszcze raz, tylko już w wydaniu Ultimate Sith Edition.
Dodaj Odpowiedź