Gangs of Sherwood (PS5) - okladka

Gangs of Sherwood (PS5)

Premiera:
30 listopada 2023
Premiera PL:
30 listopada 2023
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:
brak danych

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Gangs of Sherwood (PS5)
Kawira @ 10:19 13.09.2023
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Gangs of Sherwood to gra akcji z elementami slashera i cRPG, która nastawiona jest na zmagania wieloosobowe (kooperacja), z akcją osadzoną w świecie fantasy opartym na legendach o Robin Hoodzie. Za projekt odpowiada zespół Appeal Studios znany z takich tytułów jak Outcast: A New Beginnings, Fort Boyard, czy Who Wants to Be a Millionaire.

Fabuła Gangs of Sherwood pozwala wcielić się w samego Robin Hooda, Marian, brata Tucka lub Małego Johna. Pracując w zespole stajemy na czele powstania przeciw - a jakże - bogatym mieszkańcom okolicznych włości. Jednak przeciwnik jest dużo potężniejszy, z uwagi na to, że dzięki mocy kamieni filozoficznych Szeryf z Nottingham zyskał potężniejsze niż kiedykolwiek moce i niełatwo będzie pokonać jego armię popleczników.

Rozgrywka Gangs of Sherwood reprezentuje gatunek akcji, w której walka to typowe dla slashera rozwiązania, a do tego wzbogacono ją o elementy cRPG-owe. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Każda z kierowanych postaci posiada inne uzbrojenie i zestaw umiejętności oraz styl gry (szybkie ataki, ataki dystansowe, tank, medyk itd.) , lecz świetnie się uzupełniają tworząc wspólnie widowiskowe kombinacje ciosów i czarów. Wraz z postępami fabularnymi i dzięki poprawianiu swojej reputacji odblokowujemy nowe zdolności pozwalające zabijać oponentów w bardziej efektowny sposób. Ponadto kupcy, w zamian za złoto, są w stanie ulepszać nasze wyposażenie. Wśród menażerii przeciwników, na naszej drodze stają między innymi zmodyfikowani żołnierze, machiny wojenne, a niekiedy wymagający bossowie. Czas pomiędzy misjami spędzamy w kryjówce.

Gangs of Sherwood pozwala na zabawę w ramach trybu dla pojedynczego gracza (rolę kompanów przejmuje wtedy sztuczna inteligencja), jednak jest to produkcja nastawiona na wspólną, kooperacyjną zabawę w ramach multiplayera (do czterech graczy).

PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Gangs of Sherwood (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?