Horizon II: Forbidden West - Burning Shores (PS5) - okladka

Horizon II: Forbidden West - Burning Shores (PS5)

Premiera:
19 kwietnia 2023
Premiera PL:
19 kwietnia 2023
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:
brak danych

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (0)

Opis Horizon II: Forbidden West - Burning Shores (PS5)
Materdea @ 13:04 01.04.2023
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 18h 26min

+ czaswięcej

Burning Shores to pierwsze fabularne rozszerzenie do wydanej w 2022 roku przygodowej gry akcji Horizon II: Forbidden West. Mimo iż "podstawka" ukazała się na obie generacje konsoli PlayStation - 4 oraz 5 - tym razem DLC zadebiutowało tylko na PS5.

Fabuła Horizon II: Forbidden West - Burning Shores przenosi nas do wydarzeń rozgrywających się po finale Horizon 2. Gracz znów wciela się w postać wojowniczki Aloy, która tym razem musi zawalczyć o rasę ludzką z przerażającymi maszynami na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Kalifornia zamieniła się w wulkaniczny archipelag, co dodatkowo utrudnia eksplorację.

Rozgrywka Horizon II: Forbidden West - Burning Shores nie odbiega od założeń podstawowej wersji gry. Akcję obserwujemy akcję z perspektywy trzecioosobowej (TPP), czyli zza pleców protagonistki. Przemierzając rozległą, otwartą mapę, wykonujemy zadania popychające fabułę oraz realizujemy wiele misji pobocznych. Oprócz własnych nóg, możemy skorzystać z mechanicznych wierzchowców. Istotnym aspektem zabawy jest walka z często zdecydowanie większymi przeciwnikami, a także zdobywanie nowych umiejętności odblokowywanych dzięki awansowaniu Aloy na wyższe poziomy doświadczenia.

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Horizon II: Forbidden West - Burning Shores (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   15:25, 01.05.2023
I kolejna przygoda w świecie Horizon ukończona. Wątek Lądry średnio przypadł mi do gustu liczyłem bardzie na pojmanie Hefajstosa, ale miło było zobaczyć, że Guerilla rozwija się pod względem narracji. Dialogi czy reakcje postaci są bardziej naturalne, mam wrażenie że nawet ta sztuczna mimika twarzy została tu poprawiona. Nowe maszyny robią wrażenie po za robo mucham, które są strasznie irytujące, a nowy wierzchowiec spisuje się doskonale. Po zanurkowaniu można przebywać pod wodą tak długo jak długo jest odpowiednio głęboko. I wisienka na torcie czyli epicka bitwa w ostatniej misji robi niesamowite wrażenie, ciekawe czy będzie takich więcej w trójce.