Assassin's Creed: Mirage (PS5) - okladka

Assassin's Creed: Mirage (PS5)

Premiera:
05 października 2023
Premiera PL:
05 października 2023
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Assassin's Creed: Mirage (PS5)
Materdea @ 11:00 11.09.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 27h 26min

+ czaswięcej

Assassin's Creed: Mirage to kolejna (po Assassin's Creed: Valhalla) pełnoprawna odsłona popularnej marki przygodowych gier akcji. Tytuł po ogromnych, otwartych światach powraca do formuły jednego miasta i skupienia się bardziej na historii, skrytobójstwom oraz narracji. Tym razem za produkcję odpowiada oddział Ubisoft Bordeaux.

Fabuła Assassin's Creed: Mirage przenosi akcję dwadzieścia lat przed wydarzenia z Valhalli. Trafiamy do roku 853 naszej ery, na Bliski Wschód. Konkretnie do stolicy ówczesnego Iraku, Bagdadu. Wcielamy się w postać 17-letniego Basima, bohatera znanego z ostatniej odsłony AC. Tym razem postać jest dużo mniej doświadczona, niż w momencie, gdy poznawaliśmy ją w Valhalli. Początkujący złodziej zostaje wcielony przez Roshan, lokalną przywódczynię, do bractwa Ukrytych i rozpoczyna proces inicjacji, zaczynając służyć sprawie Asasynów.

Rozgrywka Assassin's Creed: Mirage stawia na mniejszy świat - miasto Bagdad z jego okolicznymi przynależnościami - zredukowanie cRPG-owych elementów, stawiając jednocześnie na formułę znaną z pierwszych części. Kluczowe są narracja, dynamiczne tempo akcji oraz skrytobójstwo. Akcję nadal obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a do walki z naszymi przeciwnikami korzystać będziemy nie tylko z doskonale znanych ukrytych ostrzy, ale również charakterystycznej dla tamtego okresu i miejsca broni białej oraz wszelkiej maści gadżetów - takich jak np. miny dymne.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera treści związane z hazardem
Screeny z Assassin's Creed: Mirage (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?