Sonic Frontiers (PS5) - okladka

Sonic Frontiers (PS5)

Premiera:
08 listopada 2022
Premiera PL:
08 listopada 2022
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Zręcznościowa
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Sonic Frontiers (PS5)
Kawira @ 10:27 25.05.2022
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Sonic Frontiers to kolejna odsłona serii gier zręcznościowych z sympatycznym tytułowym jeżem w roli głównej. Za projekt odpowiada studio Sonic Team, wewnętrzne studio firmy SEGA, ekskluzywnie zajmujące się produkcją tegoż cyklu.

Fabuła Sonic Frontiers rozgrywa się na archipelagu Starfall, będącym niegdyś siedzibą potężnej, zapomnianej już cywilizacji. Gracz wciela się oczywiście w Sonica, który tym razem ma do dyspozycji cały, otwarty świat, którego zadaniem jest rozwiązywanie kolejny zręcznościowych łamigłówek i walka z przeciwnikami, wśród których znajdujemy oczywiście potężnych i dużo większych bossów.

Rozgrywka Sonic Frontiers łączy w sobie elementy przygodowej gry akcji, platformówki 3D oraz zręcznościówki i nawet RPG. Akcję obserwujemy w znanym formacie - zza pleców bohatera. Jako że mamy do czynienia z otwartym światem, istotną rolę odgrywa eksploracja. Podczas zabawy znajdujemy nowe miejsca i realizujemy rozmaite misje - zarówno główne jak i poboczne. Każda to ciekawy wątek oraz łamigłówki, które trzeba wykonać, by pchnąć opowieść do przodu. Co ciekawe, często czeka na nas wspinaczka, a nie tylko parcie do przodu.

Nowością w Sonic Frontiers są poziomy w cyberprzestrzeni. To unikalne sekwencje nastawione na elementy platformówkowo-zręcznościowe, w których wykorzystać musimy wszystkie umiejętności oraz niebywałą prędkość Sonica. W tym przypadku gra przyjmuje bardziej klasyczną formę. Sonika w trakcie przygód ulepszamy; wyposażamy go w nowe umiejętności specjalne. W tym celu rozwijamy jedno z kilku dostępnych drzewek związanych z innymi skillami, a pośród rozpisanych na nich zdolności znajdziemy m.in. te związane z walką, parowaniem, kontratakami oraz kombinacjami ciosów.

PEGI: Od 7 latZawiera przemocZawiera sceny wywołujące strach
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?