Elden Ring (PS5) - okladka

Elden Ring (PS5)

Premiera:
25 lutego 2022
Premiera PL:
25 lutego 2022
Platformy:
Gatunek:
RPG / Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (2)Kupię (1)

Opis Elden Ring (PS5)
Materdea @ 10:19 13.06.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 145h 11min

+ czaswięcej

Elden Ring to gra RPG z elementami akcji utrzymana w klimacie soulslike oraz dark fantasy. Autorami uniwersum są Hidetaka Miyazaki ze studia From Software, autor światów serii Dark Souls, Bloodborne oraz Sekiro: Shadows Die Twice, a także słynny pisarz George R.R. Martin będący autorem Pieśni Lodu i Gornia. Za produkcję odpowiadają Japończycy ze studia From Software.

Historia Elden Ring wrzuca gracza do tajemniczych Krain Pomiędzy rządzonymi przez królową Marikę Wieczną. Świat, który znany był do tej pory, uległ rozpadowi, ponieważ tytułowy Elden Ring, źródło Erdtree, został zniszczony. Potomstwo Mariki, wszyscy półbogowie, przywłaszczyli sobie fragmenty Pierścienia znane jako Wielkie Runy, a szalona skaza ich nowo odkrytej siły wywołała wojnę znaną jako The Shattering. W jej środku ląduje bohater.

Rozgrywka Elden Ring pozwala na samodzielne wykreowanie protagonisty; kierujemy nim z kamerą umieszczoną za jego plecami. Półotwarty świat przemierzamy zarówno pieszo, jak do tej pory w serii Dark Souls, ale również na koniu. Do dyspozycji mamy zarówno broń białą jak i specjalne rodzaje magii dostępne w tym uniwersum. Same mechanizmy gatunku soulslike, którego najnowsze dzieło From Software jest reprezentantem, nie uległy zasadniczej zmianie - potyczki nawet z najbardziej błahymi przeciwnikami są wymagające, zaś bossowie i więksi oponenci zmuszają do wielogodzinnych prób i podejść.

PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera sceny wywołujące strach
Screeny z Elden Ring (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?