Rustler (PS5) - okladka

Rustler (PS5)

Premiera:
31 sierpnia 2021
Premiera PL:
31 sierpnia 2021
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (0)

Opis Rustler (PS5)
Kawira @ 10:55 07.04.2021
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 11h 0min

+ czaswięcej

Rustler to przygodowa gra akcji wprost nawiązująca do pierwszych części serii Grand Theft Auto - została nieoficjalnie nazwana jako Grand Theft Horse. Za projekt odpowiada polskie studio Jutsu Games mające na swoim koncie dwie gry symulacyjne - 911 Operator i 112 Operator.

Rustler przenosi schemat z pierwszej odsłony GTA do średniowiecznego okresu historii. Gracz wciela się w postać Gościa - tak nazywa się bohatera - który musi w niekoniecznie legalny sposób zarabiać na życie w feudalnym społeczeństwie, a jednoczesnie unikać karzącej ręki królewskiej sprawiedliwości. Zajmuje się zatem m.in. kradzieżą koni, kradzieżą kieszonkową, rabunkami tawern itp.

Rozgrywka w Rustler pozwala obserwować akcję z lotu ptaka. Produkcja oferuje otwarty świat, w którym wykonujemy zarówno główne jak i poboczne zadania zlecane m.in. przez lokalnych oprychów. Dzieło Jutsu Games stawia przede wszystkim na dobry humor oraz zasypywanie nas easter-eggami, niekoniecznie poważnie podchodząc do prezentowanych historycznych realiów.

Podczas dokonywania przestępstw musimy uważać na strażników patrolujących zarówno pieszo jak i na koniach. W razie pościgu wystarczy zgodnie z logiką gier z serii GTA - przemalować pojazd, a w tym wypadku konia, i jesteśmy bezpieczni. Katalog zwierząt-pojazdów jest zróżnicowany: konie posiadają różne parametry dotyczące np. prędkości. Dostępne bronie zaś są pod postaciami znajdziek porozrzucanych w różnych miejscach. Często pojawiają się też jako nagrody za wykonane zlecenia. Do dyspozycji graczy dostępna jest również kusza.

Screeny z Rustler (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   19:34, 24.07.2023
Bardzo przyjemna gra na motywach GTA Szczęśliwy Fabuła całkiem ciekawa, tak samo jak zadania poboczne, które są ciekawsze niż w niejednej dużej grze.