Marvel's Spider-Man (PS5) - okladka

Marvel's Spider-Man (PS5)

Premiera:
12 listopada 2020
Premiera PL:
19 listopada 2020
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (2)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (1)

Opis Marvel's Spider-Man (PS5)
Materdea @ 13:40 18.06.2016
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 27h 44min

+ czaswięcej

Marvel's Spider-Man od studia Insomniac Games to reboot serii gier z Człowiekiem-Pająkiem w roli głównej. W grze wcielamy się, oczywiście, w tytułowego superbohatera i ruszamy do walki ze złem, które pojawiło się w Nowym Jorku. Tytuł reprezentuje gatunek gier akcji, umożliwiając graczowi swobodną eksplorację otoczenia.

Na potrzeby gry deweloperzy przygotowali alternatywne uniwersum, niezwiązane bezpośrednio z tym wykreowanym przez firmę Marvel. Peter Parker ma 23 lata, skończył edukację i znalazł pracę. Od dłuższego czasu jest Człowiekiem -pająkiem, co znaczy, że posiada niemałe umiejętności. Można rzec, że jest w swojej szczytowej formie, przynajmniej jeśli chodzi o fizyczną krzepę.

Istotnym elementem opowieści są wewnętrzne problemy Petera. Musi on bowiem godzić swoje normalne życie, z tym, w którym jest superbohaterem. Stanowi to dla niego ogromne wyzwanie, a gracz, w miarę postępów, widzi w jaki konkretnie sposób wpływa to na prowadzonego ku finałowi protagonistę.

Akcja gry Marvel's Spider-Man toczy się w otwartym świecie. Twórcy przygotowali go w taki sposób, aby dało się swobodnie go przemierzać i nie było miejsc nieosiągalnych. Człowiek-pająk, ze względu na wyjątkowe umiejętności przemieszczania się, jest w stanie dotrzeć wszędzie. Deweloperzy zachęcają do eksploracji, rozmieszczając w wirtalnym Nowym Jorku wiele znajdziek.

Podczas eksploracji napotykamy rozlicznych oponentów. W takiej sytuacji przechodzimy do walki, przypominającej akrobacje w powietrzu. Spider-Man jest w stanie wyprowadzać ciosy naziemne oraz z powietrza, a ponadto regularnie korzysta z rozlicznych gadżetów, sieci oraz otoczenia. Potrafi m.in. pochwycić siecią jakiś element wystroju, a następnie cisnąć nim we wrogów.

Marvel's Spider-Man działa na zaawansowanym silniku graficznym, generującym duże otwarte przestrzenie, płynne animacje oraz mnóstwo efektów specjalnych. Możliwości narzędzia najłatwiej dostrzec w interaktywnych scenkach do złudzenia przypominających te z cyklu Uncharted, stworzonego przez Naughty Dog.

Produkcja oferuje wyłącznie zabawę dla jednego gracza. Fabuła niezwiązana jest z opowieścią z filmu, który trafił do kin w lipcu 2017 roku.

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Marvel's Spider-Man (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?