Yakuza: Like a Dragon (PS5) - okladka

Yakuza: Like a Dragon (PS5)

Premiera:
02 marca 2021
Premiera PL:
02 marca 2021
Platformy:
Gatunek:
RPG / Akcja
Język:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Yakuza: Like a Dragon (PS5)
Materdea @ 09:26 23.07.2020
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Yakuza: Like a Dragon to najnowsza odsłona uznanej serii traktującej o życiu japońskiego gangstera. Za projekt odpowiada japońskie Ryu Ga Gotoku Studio.

W Yakuza: Like a Dragon wcielamy się w 24-letniego Ichibana Kasugę, który odbywa karę w więzieniu za morderstwo, którego nie popełnił. Na rozkaz swojego mistrza po prostu kryje innego członka klanu. Po 18 latach odsiadki nie został jednak przywitany jako bohater, a jego szef osobiście dokonuje egzekucji. Bohater na szczęście przeżył i postanawia zemścić się na niehonorowych zdrajcach.

Yakuza: Like a Dragon rezygnuje z modelu walki znanego ze wszystkim poprzednich odsłon serii, a więc schematu charakterystycznego dla gatunku beat 'em up, na rzecz turowej walki znanej z japońskich gier RPG. Do wyboru oddano 19 klas począwszy od ochroniarza po bardziej absurdalne - taki jak np. muzyk. Podobnie jak w poprzednich częściach, poważne elementy mafii mieszają się z typowymi dla Japończyków żartami. Nie zabrakło także typowych dla serii aktywności pobocznych. Możemy np. pograć na klasycznych automatach SEGI czy pościgać się gokartami po słynnym torze wyścigowym Yokohama.

Bohater oprócz zwiedzania otwartego świata i realizowania zadań zlecanych przez postacie niezależne, angażuje się również w rekrutowanie kolejnych członków swojej drużyny.

Screeny z Yakuza: Like a Dragon (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?