Marvel's Spider-Man: Miles Morales (PS5) - okladka

Marvel's Spider-Man: Miles Morales (PS5)

Premiera:
12 listopada 2020
Premiera PL:
12 listopada 2020
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (1)Kupię (2)

Opis Marvel's Spider-Man: Miles Morales (PS5)
Materdea @ 21:20 23.06.2020
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.

Śr. długość gry: 21h 0min

+ czaswięcej

Marvel's Spider-Man: Miles Morales to samodzielna gra z uniwersum Spider-Mana, który w tytułowej roli osadza Mielsa Moralesa, czarnoskórego nastolatka - jego debiut nastąpił na kartach komiksu w 2011 roku. Studio Insomniac Games przygotowało nieco mniejszą niż pełnoprawna "dwójka" odsłonę serii Marvel's Spider-Man, pozwalając graczowi objąć stery nad nowym protagonistą.

W Marvel's Spider-Man: Miles Morales wcielamy się w tytułowego chłopaka, który przejął schedę ratowania Nowego Jorku w ikonicznym kombinezonie po Peterze Parkerze. Historia osadza Milesa w samym środku konfliktu o pieniądze oraz władzę między grupą zaawansowanych technologicznie przestępców a jedną z największych korporacji.

Rozgrywka w Marvel's Spider-Man: Miles Morales jest bardzo podobna do wydanego w 2018 roku Marvel's Spider-Man. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, zaś świat niemal od razu staje przed nami otworem - mamy do czynienia z sandboksem, po którym możemy swobodnie poruszać się zarówno ulicami jak i pomiędzy nowojorskimi wieżowcami (przy pomocy pajęczyny wystrzeliwanej z nadgarstków).

Walka skupia się przede wszystkim na umiejętnościach Milesa, oferując wyłącznie model walki wręcz. Pomocne są m.in. wspomniana pajęczyna, którą obezwładniamy oponentów, a także interaktywne elementy otoczenia. Oprócz klasycznych zadań głównych popychających fabułę do przodu, w grze znajdziemy szereg aktywności pobocznych urozmaicających zabawę.

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Marvel's Spider-Man: Miles Morales (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   12:00, 21.05.2021
Bardzo przyjemny dodatek choć wiem, że nikt tak tego oficjalnie nie nazywa, ale trudno mi patrzeć na to inaczej Dumny Do tego jest to bardzo dobry pokaz mocy PS5, moc dysku SSD jest wielka, brak ekranów wczytywania to świetna sprawa.

Sama gra jest świetna prawie pod każdym względem, jedyne co według mnie nie wyszło to fabuła. Wątek główny nie jest zbyt ciekawy, szybko odkrywają się wszystkie karty, a główny bohater do spółki z głównym złym są denerwujący w dialogach. Z drugiej strony zadania poboczne są świetne i tu Miles wypada zdecydowanie lepiej, zresztą wszystkie postacie w zadaniach pobocznych są ciekawsze niż w wątku głównym.