Lies of P (PS4) - okladka

Lies of P (PS4)

Premiera:
19 września 2023
Premiera PL:
19 września 2023
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Lies of P (PS4)
Materdea @ 21:31 18.02.2023
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Lies of P to przygodowa gra akcji utrzymana w formule soulslike, której akcja osadzona została w mroczniejszej wersji baśni Pinokio autorstwa Carla Collodiego. Za projekt odpowiada debiutancki zespół Round8 Studio.

Fabuła Lies of P osadza wydarzenia w okresie tzw. Belle Époque (czyli końcówki XIX i początku XX wieku). Wcielamy się w postać tytułowej sylwetki wzniesionej nie z drewna, a z żelaznych elementów (mechanoid), będącego tutaj robotem przypominającym człowieka. Mając przy sobie jedynie notatkę "Znajdź Pana Gepetto. Jest w mieście" ruszamy na jego poszukiwanie. Znajdujemy się w fikcyjnym mieście Krat, dziurze i mglistym wspomnieniu po niegdyś tętniącej życiem metropolii. Wiemy też, że aby stać się człowiekiem, nie pozostaje nam nic innego, jak ciągle kłamać.

Rozgrywka Lies of P to typowy soulslike z oryginalnym podejściem do samych zadań. Naszym głównym celem jest eksploracja dostępnego otoczenia oraz realizacja wyznaczonych misji. Jednak zamiast podążać wyznaczoną ścieżką, to wykonujemy proceduralnie generowane questy. To, jak w nich kłamiemy, ma wpływ nie tylko na dalszą część historii, ale także zakończenie. Poza warstwą fabularną istotna jest też mechanika walki - przeciwnicy są trudni i wymagający, a co jakiś czas spotykamy największych i najtwardszych z nich wszystkich bossów. Zdobyte bronie możemy łączyć, tworząc nowe, śmiercionośnie kombinacje. W grze nie mamy tradycyjnego systemu umiejętności - Pinokia ulepszamy poprzez wymianę części ciała, aczkolwiek nie każde wzmocnienie przydaje się do walki.


Wkład w encyklopedię mieli:   MicMus123456789,
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?