
The Elder Scrolls Online: High Isle to piąty (licząc od Morrowinda) fabularny dodatek do MMORPG-a od ZeniMax Online Studios. Rozszerzenie przenosi gracza to zupełnie nowej lokacji, archipelagu Systress. DLC stanowi danie główne całorocznej przygody zatytułowanej Dziedzictwo Bretonów (Legacy of Bretons).
Fabuła The Elder Scrolls Online: High Isle skupia się na rasie Bretonów - spadkobierców zarówno ludzi, jak i elfów. Elita społeczna zorganizowana jest feudalnie na modłę późnego europejskiego średniowiecza i zamieszkuje Gonfalon Bay, centrum wszystkich politycznych działań na High Isle. Dodatek charakteryzuje powrót do korzeni marki, czyli knowań, politycznych intryg, zdrad i skrytobójstw. Historia bowiem kręci się wokół rozmów pokojowych, mających na celu zakończenie Wojny Trzech Sztandarów. Szczyt zorganizowany został przez szlacheckie Society of the Steadfast, jednak na scenie pojawia się enigmatyczny Ascendant Order, który ma zamiar pokrzyżować ich plany.
Rozgrywka The Elder Scrolls Online: High Isle dodaje do podstawowych elementów kilka nowości. Wśród nich są kolejni kompani: Ember, Khajiitka, która dorastała na ulicach i ma dryg do magii, oraz Isobel: Bretonka z aspiracjami do bycia rycerzem, która uważa, że jej powołaniem jest pomoc graczom. Najistotniejszym "ficzerem" jest jednak autorska karcianka o nazwie Tales of Tribute. Zabawa polega na wyścigu dwóch graczy (można grać zarówno z bohaterami niezależnymi jak i z żywymi graczami w systemie rankingowym) do zdobycia przewagi w zasobach (i by finalnie przejąć je wszystkie). Aby wszyscy mieli równe szanse, jeden współzawodnicy wybierają po jednej talii ze swoich decków, które następnie są wspólnie tasowane.
Do The Elder Scrolls Online trafił niedawno nowy, pełnowymiarowy dodatek - High Isle. I wraz z nim pojawiło się sporo nowości! Nie tylko otrzymaliśmy zupełnie świeżą lokację - półwysep Systress - ale ...
Studio ZeniMax Online kontynuuje rozwój The Elder Scrolls Online w znany dla siebie sposób. Deweloperzy utrzymują ideę publikowania czterech rozszerzeń rocznie, które składają się na tzw. całoroczne p...
PodglądBICodeURLIMGCytatSpoiler