Cuphead (PS4) - okladka

Cuphead (PS4)

Premiera:
28 lipca 2020
Premiera PL:
06 grudnia 2022
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (3)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (0)

Opis Cuphead (PS4)
Materdea @ 11:42 22.09.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 31h 49min

+ czaswięcej

Cuphead to połączenie gry platformowej, zręcznościowej i bijatyki utrzymanej w starym stylu 2D. Produkcja inspirowana jest serialami animowanymi powstałymi w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Za jej opracowanie odpowiada studio MDHR.

Głównymi bohaterami Cuphead są Cuphead i Mugman - drugi z nich jest grywalny tylko w kooperacji. Obaj bardzo lubili hazard, co pewnego dnia doprowadziło ich do porażki w starciu z diabłem. Jako że stawką były ich dusze, muszą teraz odpracować swoje u szatana, sprowadzając postacie do czarcich parobków.

Zabawa głównie polega na potyczkach toczonych na dwuwymiarowych mapach. Na końcu etapu mierzymy się z bossem. Każdy z nich cechuje się odrębnymi umiejętnościami, co wymusza na graczu przygotowanie odpowiedniej taktyki na każde monstrum. Dodatkowym utrudnieniem są ciągłe przeszkody, jakie lądują na mapie. Aby ich uniknąć trzeba więc być w ciągłym ruchu. Gdy jednak znudzimy się ciągłymi porażkami, to nic nie stoi na przeszkodzie aby zaprosić do zabawy znajomego i wspólnie spróbować pokonać przeciwnika w trybie kooperacji na wspólnym ekranie.

Cuphead wraz z postępami w rozgrywce zyskuje nowe umiejętności i moce specjalne, które potrafią znacznie ułatwić potyczkę. To jedyny element RPG w grze MDHR. Całość zaś została utrzymana w klimacie filmu animowanego, który charakteryzuje się oldschoolowym sznytem - ręcznie malowane elementy wykonywane starą szkołą wprost z wytwórni Disneya z lat 30. XX wieku.

PEGI: Od 7 latZawiera przemocZawiera sceny wywołujące strach
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosMicMus123456789   @   20:43, 03.08.2023
Rewelacyjna gra! Kto nie grał powinien jak najszybciej nadrobić Szczęśliwy Pomijając wszystkim znaną olśniewającą warstwę graficzną, gameplay to czysty miód. Mimo ponad 350 śmierci niczego nie żałuje i żadna śmierć nawet te przypadkowe nie denerwowały, a każdy pokonany boss przynosi masę satysfakcji Szczęśliwy