Mafia: Definitive Edition (PS4) - okladka

Mafia: Definitive Edition (PS4)

Premiera:
25 września 2020
Premiera PL:
25 września 2020
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (16)Gram (2)Ukończone (9)Kupię (1)

Opis Mafia: Definitive Edition (PS4)
Materdea @ 20:15 19.05.2020
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 11h 41min

+ czaswięcej

Mafia: Definitive Edition (Mafia: Edycja Ostateczna) to remake pierwszej części serii Mafia. Oryginał ukazał się w 2002 roku i był dziełem czeskiego studia Illusion Softworks (później kupionego, wraz z całą marką, przez firmę 2K Games i przemianowanego na 2K Czech). Za odświeżoną wersję odpowiada studio Hangar 13 - twórcy Mafii III.

Fabuła Mafia: Definitive Edition pozwala graczowi wcielić się w postać taksówkarza, Tommy'ego Angelo. Akcja rozgrywa się szalonych latach 30. XX wieku, w fikcyjnym mieście Lost Heaven (wzorowanym na Chicago). Protagonista z dnia na dzień, poprzez splot zaskakujących wydarzeń, zostaje wciągnięty w szeregi mafijnej rodziny, pnąc się w jej szczeblach.

Rozgrywka w Mafia: Definitive Edition została nieco rozbudowana względem oryginału sprzed 18 lat. Mamy tutaj do czynienia z przygodową grą akcji z elementami strzelanki. Kamera znajduje się za plecami bohatera, a do dyspozycji mam otwarty świat. Oprócz zwiedzania dużo bardziej - niż w edycji z 2002 roku - interaktywnego miasta, realizujemy kolejne zadania zlecane nam przez postacie niezależne.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Mafia: Definitive Edition (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosLoczek3545   @   23:42, 26.10.2021
Remake niemalże idealny, czekam tylko na update pod PS5 i ogrywam raz jeszcze (coś wiadomo na ten temat?).

Cieszy mocno fakt, że ekipie udało się zachować klimat pierwowzoru. Pod tym względem kompletnie nie ma do czego się przyczepić, a nawet należy mocno pochwalić, ponieważ wybór poziomu trudności na "klasyczny" sprawia kłopoty takie jakie sprawiał oryginał Uśmiech (wyścig!) . Choć w takich klasykach często mówi się, że się nie starzeją, lecz Mafii to odświeżenie dało kompletnie nowe życie. Fajnie było sobie odświeżyć tę część w nowych szatach Uśmiech . Takich remaków nigdy za wiele, oby Wiedźmin "pierwszy" powstał w takiej jakości Szczęśliwy.