Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 (PS4) - okladka

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 (PS4)

Premiera:
2023
Premiera PL:
2023
Platformy:
Gatunek:
RPG / Akcja
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 (PS4)
Kawira @ 10:35 23.03.2019
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 to kontynuacja wiekowej gry RPG sprzed z 2004 roku. Ponownie mamy do czynienia z pierwszoosobową rozgrywką utrzymaną w konwencji urban fantasy, gdzie główną rolę graj tytułowa frakcja wampirów. Za projekt odpowiada studio Hardsuit Labs, mające na swoim koncie strzelaninę Blacklight, na którego pokładzie znalazły się ważne dla oryginalnego Vampire: The Masquerade osoby - m.in. odpowiedzialny za scenariusz Brian Mitsod.

W Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 gracz wciela się w podrzędnego wampira młodszej generacji (tzw. thin blood), który stara się przetrwać na ulicach Seattle. Świeżak został wplątany w walkę o władzę nad miastem, prowadzoną przez kilka lokalnych, wampirzych grup, historia zaś oferuje z tego względu szereg intryg, na które w mniejszym lub większym stopniu mamy wpływ.

Rozgrywka Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 łączy w sobie elementy typowe dla gier cRPG i przygodowych gier akcji, wynikającymi samej struktury gameplayu. Obserwując akcję w perspektywie pierwszej osoby, zabawa jest bardzo dynamiczna, przypominając np. serię Grand Theft Auto. Podobnie jak w pierwszym Bloodlines, miasto przemierzamy nocą, celem zaś stają się poszukiwanie krwi (istotny element mechanizmu walki, bazujący na dyscyplinach - nadnaturalnych zdolnościach), ale także zawiązywanie sojuszy oraz wpływów. W metropolii rządzi 6 klanów, które bez przerwy ścierają się w walce o dominację. Wybory gracza powoli zmieniają świat, a te są często zauważalne dopiero po dłuższym czasie.

Tytuł oferuje rozbudowany generator postaci, obejmujący zarówno fizyczny aspekt, jak i możliwość zdefiniowania przeszłość bohatera. Druga z opcji wpływa bezpośrednio na niektóre możliwe ścieżki fabularne czy opcje dialogowe.

Screeny z Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?