Unravel Two (PS4) - okladka

Unravel Two (PS4)

Premiera:
09 czerwca 2018
Premiera PL:
09 czerwca 2018
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa
Język:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (4)Gram (1)Ukończone (3)Kupię (1)

Opis Unravel Two (PS4)
Kawira @ 21:21 12.06.2018
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 5h 37min

+ czaswięcej

Unravel Two to kontynuacja sympatycznej gry platformowej od niezależnego studia Coldwood Interactive, lecz wydanej pod patronatem firmy Electronic Arts i ich programu wspierającego mniejszych producentów o nazwie EA Originals.

Po raz kolejny gracz wciela się w stwora z włóczki o nazwie Yarny. Tym razem jednak dołącza do nas kolejny stworek, którym może sterować inny gracz bądź - w przypadku solowej rozgrywki - sztuczna inteligencja. Poruszanie się w parze pozwala na pokonywanie przeszkód na nowe sposoby oraz np. ratowanie dzięki połączonym sznurkom towarzysza z opresji. Pojawiła się również możliwość zmiany wyglądu swojej postaci.

Włóczka, podobnie jak w przypadku poprzedniczki, nadal pozostaje w centrum mechaniki rozgrywki. To właśnie z jej pomocą przeskakujemy ponad zapadlinami, wspinamy się na niedostępne półki i przesuwamy przedmioty, które leżą na naszej drodze. Co ciekawe, włóczka może się skończyć, jeśli gracz jest nieostrożny. Jest jej ograniczona ilość, a zapasy uzupełniamy z pomocą specjalnych kulek. Gdy włóczka się wyczerpie, bohater zamienia się w ramkę. Włóczka jest symbolem miłości, a Yarny zmniejsza się w miarę, jak oddala się od tego, co najbardziej kocha.

Przemieszczamy się zawsze z lewej strony w prawą, a protagonistę obserwujemy z kamery umieszczonej z boku. Tytuł oferuje w pełni trójwymiarowe tła z rozgrywką w modelu 2,5D (korzystanie nieco z głębi otoczenia), a także bardzo unikatową oprawę wizualną, pełną kolorów oraz krajobrazów inspirowanych naturą.


Wkład w encyklopedię mieli:   Kaleder21,
PEGI: Od 7 lat
Screeny z Unravel Two (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   23:02, 10.03.2021

Pierwsze Unravel zawsze będę ciepło wspominać - to przeuroczy platformer, oparty na włóczkowych zagadkach. Sequel pojawił się wręcz znikąd - debiutował tego samego dnia, gdy został w ogóle zapowiedziany, co wywołało niemały szok. Główna nowość kontynuacji to dodanie drugiego bohatera - w teorii pomyślanego do co-opa, w praktyce można bez problemu grać w pojedynkę, na zmianę przełączając się między ludkami.

Sprawia to, że w Unravel Two gra się wyraźnie inaczej bohaterowie są związani tylko i aż ze sobą, a oczywiście ilość włoczki do rozplątania ograniczona. Sporo tu bujania się, naprzemiennego wspinania, ale całość jest dużo łatwiejsza i płynniejsza - tak naprawdę jedyną wiekszą trudność miałem z fragmentami w stylu Super Meat Boya, gdzie trzeba się wykazać zręcznością i jednoczesną kontrolą różnych miejsc planszy. Dla wielbicieli prawdziwego łamania głowy przygotowano szereg wyzwań opcjonalnych - trudnych już od pierwszego.

Sequel także zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, choć miałem też uczucie przesytu i ułatwienia gameplay. Trzeciego spłycenia Unravel nie chciałbym już widzieć.