Concrete Genie (PS4) - okladka

Concrete Genie (PS4)

Premiera:
08 października 2019
Premiera PL:
08 października 2019
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa / Zręcznościowa
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (2)Gram (0)Ukończone (2)Kupię (1)

Opis Concrete Genie (PS4)
Kawira @ 10:33 10.03.2018
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 5h 0min

+ czaswięcej

Concrete Genie to przygodowa gra akcji TPP opowiadająca o chłopaku gnębionym przez rówieśników. Nastolatek ucieka od swoich problemów tworząc graffiti na ścianach zanieczyszczonych budynków miasta Denska. Za projekt odpowiada skromne studio PixelOpus, którego firma Sony jest właścicielem - tytuł jest ekskluzywny na konsolę PlayStation 4.

Historia Concrete Genie pozwala wcielić się w młodego człowieka imieniem Ash. Nastolatek ma problemy w szkole z powodu gnębiących go kolegów, ucieka zatem na ulicę, by nocą malować ściany opuszczonych budynków. Lokacje przepełnione są przeszkodami oraz zagadkami, z którymi należy sobie poradzić w jedyny znany bohaterowi sposób. Pod wpływem kreatywności bohatera tworzone malunki ożywają wpływając na otoczenie (np. bestia z rogami zasila generatory), a my wchodzimy coraz głębiej w ten pół magiczny świat własnej wyobraźni.

Rozgrywka Concrete Genie obserwowana jest przez nas z perspektywy trzeciej osoby. Przmieszczamy się po wpół otwartym świecie, rozwiązując łamigłówki środowiskowe dzięki tworzonym malunkom. Rozbudowany system sprejowania przypomina nakładanie naklejek z gier wyścigowych pokroju Need For Speed czy Forza, pozwalając na łatwe tworzenie prawdziwych arcydzieł.

Styl grafiki oddaje kreskówkowy charakter, ale ciemne, brudne barwy nadają widokom ponurego, wręcz pesymistycznego wyrazu.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?